Громадський бюджет, або бюджет участі – спосіб визначення видатків частини міського бюджету м. Ужгорода з допомогою прямого волевиявлення ужгородців. Автором проекту може бути будь-яка особа, яка досягла 16-річного віку і створила ідею щодо покращення Ужгорода, кожен автор проекту може подати один малий та один великий проект на один календарний рік, подавати проекти можна щорічно з 15 серпня по 15 вересня.
Передбачено два види проектів. Малі – це проекти, загальна вартість реалізації яких становить від 10 000 до 70 000 грн. Великі - від 70 000 до 300 000 грн.
Фінансування громадського бюджету Ужгорода проводиться за рахунок коштів міського бюджету. Фінансуються проекти, реалізація яких можлива протягом одного бюджетного періоду. Стосуватися вони можуть лише одного об’єкта, що належить до комунальної власності (наприклад, вулиці, парку, дороги, спортивного чи дитячого майданчика; установи: школи, поліклініки, дитячого садочку тощо).
Голосування за проекти для реалізації здійснюється через е-сервіс «Громадський бюджет Ужгорода», проводиться воно не раніше 5 днів після оприлюднення допущених до участі у голосуванні проектів на офіційному веб-сайті міської ради і триває протягом 30 календарних днів з дня початку голосування, як правило, з 1 по 30 листопада року, який передує реалізації проектів. Результати онлайн-голосування відображаються у режимі реального часу із зазначенням інформації про дату початку збору голосів, загальну кількість та перелік осіб, які проголосували за проект, строк збору голосів.
Рекомендованими до реалізації вважатимуться ті проектні пропозиції, які набрали найбільшу кількість голосів, до вичерпання обсягу коштів, виділених на реалізацію громадського бюджету м. Ужгорода на відповідний рік, але не менше ніж 25 голосів для малих проектів та не менше ніж 50 голосів для великих проектів, повідомляють в Ужгородській міській раді.