Ця кінозустріч стала вже четвертою (у минулі роки глядачі побачили такі стрічки режисера, як «Мати», «Страсті» та «Місто ангела», а також «Пенальті правосуддя», «Я і є вона» та «Серце мами Гонгадзе»).
Короткометражний фільм «Її хліб насущний» українсько-естонського виробництва екранізує неймовірну долю 95-ти річної Лідії. Випікаючи хліб, вона пригадує складну молодість, розкриває секрети свого життя та розповідає, як пережила найбільший голод у Європі, Голодомор й, можливо, Голокост. Фільм уже показали на 5 кінофестивалях й відзначили нагородою як кращий документальний фільм на всеукраїнському кіноконкурсі. Його також відібрано для постійного показу в Національному музеї пам’яті жертв Голодомору.
Глядачі схвально прийняли стрічку про непросту долю простої людини, яка відображає почасти й долю українського народу.
Документальна стрічка «Маруся» продовжила тему долі, цього разу закарпатської. Вона розповідає глядачу про випробування 15-річної закарпатки, найбагатшої дівчини на селі (йдеться про Углю), яка змушена вийти заміж, аби уникнути переслідування родини новим режимом. Оповідаючи про це онукові, вона проливає світло не лише на персональну історію родини, але й на окремі сторінки турбулентної історії Закарпаття. За останні 100 років тут змінилося 11 державних режимів, що на своїй долі відчули практично всі жителі краю. Фільм відображає й наслідки землетрусу на Тячівщині влітку 2015 р. Переважно зафільмована в селі Округла, ця стрічка про бабусю режисера В. Бігуна, мати-героїню Марію Свид, яка, попри свою хворобу, теж відвідала показ. Це вже третій фільм режисера на закарпатську тематику.
Кіно-ессе «Лист Тарковському» візуалізує відвертий авторський лист Андрію Тарковському, доповнений кадрами з місць Тарковських в Україні, Франції та Естонії, а також фільмів режисера. Фільм уже побачили й глядачі на шести кінофестивалях, журі котрих відзначили його двома нагородами.
Режисер В'ячеслав Бігун поділився своїми творчими задумами, з-поміж яких і фільм про забутого земляка з Тячівщини, співавтора сценарію «Тіней забутих предків», Івана Чендея.
Присутні висловили сподівання, що побачені ними стрічки побачать й інші глядачі.
Довідка
В’ячеслав Бігун – кіномитець і вчений-юрист, родом із Закарпаття. Народився в Тячеві, навчався й працював у провідних університетах і наукових установах світу (Львівський університет, Інститут держави і права НАН України, Гейдельберг, Сорбонна та ін.), юристом – в Європейському суді з прав людини. Кандидат юридичних наук. Магістр кіномистецтв. Автор більше 500 публікацій. Як режисер, В'ячеслав Бігун відомий багатьма стрічками, з-поміж інших, документальний фільм «Найближчі до Бога» нещодавно нагороджено на кінофестивалі «Відкрита ніч», а стрічки «Мати» та «Пенальті правосуддя» на червень 2016 р. показали на більш ніж 50 кінофестивалях у 28 країнах, принісши режисеру 10 нагород.