Станом на 11 липня, тобто за перші 10 днів місячника, до міліції Закарпаття звернувся 21 громадянин, добровільно здано 29 одиниць зброї. Крім цього, здано 45 боєприпасів. Це вже другий місячник цього року, аналогічні заходи було реалізовано в березні. Тоді було здано 127 одиниць зброї та боєприпасів.
Після відповідної перевірки, якщо зброя не числиться у розшуку, громадяни, які добровільно здали її під час місячника, можуть офіційно її зареєструвати. Здачі підлягає мисливська вогнепальна, холодна та газова зброя.
Практика показує, що більша частина нелегальної зброї у закарпатців – це арсенали, які залишилися з часів Другої Світової, та зброя, яка лишилися у спадок.
За нелегальне зберігання зброї закон, зокрема ч.1 ст.263 Кримінального кодексу України (Носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу) передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років. Водночас, згідно з ч.3 цієї ж статті ККУ, звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка добровільно здала органам влади зброю, боєприпаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.
Здати нелегальну зброю громадяни можуть в підрозділи дозвільної системи міськрайвідділів поліції за місцем проживання, повідомляє прес-служба закарпатської міліції.