Так, із досліджених в 2015році 87 проб питної води з громадських джерел водопостачання на вміст хімічних сполук в 19 нестандартних пробах відмічалось перевищений вміст нітратів.
За 6 місяців 2016 року із досліджених 43 проб в 11 пробах перевищений вміст нітратів.
Нітрати – солі азотної кислоти, багато з яких під назвою «селітра» широко використовують у сільському господарстві (як мінеральні добрива), а також у промисловості. Крім того, нітрати є природним продуктом кругообігу азоту в біосфері та головною формою неорганічного азоту в грунті. На жаль, унаслідок нераціональної і необдуманої діяльності людини виникло порушення його екологічного балансу, що спричинило накопичення нітратів у рослинних продуктах, питній воді, а це призвело до різкого збільшення нітратного навантаження на організм людини.
Нітрати добре всмоктуються в травному тракті, швидко потрапляють у кров і розносяться по всьому організму. Саме тому в разі надходження в організм людини нітратів у дозах, які перевищують допустимі, виникає клінічна картина гострого або хронічного нітратного отруєння.
Вода, забруднена нітратами, надзвичайно небезпечна для дитячого організму, а особливо – для дітей у перші місяці життя. Якщо суміш для дітей немовляти віком 0-3 місяці розвести водою, яка містить 80-100 мг/л нітратів, у дитини може виникнути гостре отруєння. Для немовлят токсичною вважають дозу від 10 мг/л.
На основі отриманих результатів перевірки колодязної води Держсанепідслужбою направлялись відповідні пропозиції головам сільських рад щодо очищення та впорядкування територій біля індивідуальних і громадських криниць, недопущення потрапляння води з сільськогосподарських угідь, які оброблялися мінеральними добривами та іншими хімічними реагентами, а також знезараження питної води у разі її невідповідності санітарним нормам.