До ЄС за допомогою з ініціативи Закарпатської облради на початку року звернувся Уряд України, у зв’язку з критичною ситуацією, яка склалася на закарпатських солекопальнях. Нині експерти європейської комісії з гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями прагнуть на місці оцінити існуючі загрози.
Видобувні роботи на солеруднику зупинилися майже десять років тому. Збільшення притоку підземних вод призвели до затоплення гірничих виробок, роботу припинили алергологічні лікарні, на території утворюються карстові провалля. Існує загроза потрапляння вод з цієї території до річки Тиса. Це може стати екологічною катастрофою не тільки для Закарпаття та сусідньої Угорщини, але й для всієї Європи.
Єдина шахта, яка нині забезпечує сіллю країну – підприємство «Артемсіль» - знаходиться за два десятки кілометрів від зони бойових дій на сході держави.
Як наголосив представник Генерального Директорату Європейської Комісії Едмундс Акітіс, фахівці Євросоюзу на Закарпатті сьогодні перебувають з оціночною місією. «Ми вивчимо ситуацію на місці, зробимо оцінки, щоб розробити проекти для приїзду фахівців експертної групи. Це досить довгий шлях, на якому ми почали робити перші кроки», - сказав він.
Протягом дня представники Єврокомісії проводять зустрічі з фахівцями профільних міністерств та відомств України, які прибули на Закарпаття. Серед них, зокрема, посадовці міністерств аграрної політики та продовольства України, екології та природних ресурсів, Державної служби з надзвичайних ситуацій.
У вівторок експерти ЄС відвідають Солотвинський солерудник, повідомили у прес-службі Закарпатській ОДА.