Презентацію розпочали з пісні на слова Василя Кухти у виконанні народної артистки України Марії Зубанич та заслуженої артистки України Оксани Ільницької.
Модератор презентації, письменник Петро Ходанич розповів: «Для поета час вимірюється його книжками, поетичними рядками. А для Василя Кухти, як і публіциста, час вимірюється ще і безкінечними дорогами, зустрічами з людьми, відкриттями чогось несподіваного - того, що він доносить і до людей. Він несе у собі глибоку ментальність своєї малої батьківщини, гуцульської душі. Це дозволяє йому творити велику літературу». Петро Ходанич розповів про життєвий і творчий шлях В. Кухти. Зокрема, наголосив: «Василь Кухта долучився до становлення нової демократичної преси. Його статті передруковують ЗМІ навіть за межами України. Постійно триває і робота над поезією. А також над виданням книг наших провідних письменників і поетів. Його цьогорічна книга «Страсті за голубою трояндою» захоплює, занурює нас у європейський культурний простір. Бачимо тут і чіпкий погляд журналіста, а з іншого боку – оригінальне поєднання закарпатського бачення світу із загальноєвропейським. Ще одна особливість – органічне вкраплення лексем з різних мов. Це дозволяє нам зрозуміти, що Закарпаття є частиною культурного європейського простору».
Творчість Василя Кухти є предметом вивчення шкільної програми, над його творами працюють і студенти вишів у своїх курсових та дипломних роботах. «Це твори для виховання нових поколінь і ми всі за них дуже вдячні». – сказав Йосип Борто, перший заступник голови Закарпатської облради. Посадовець також вручив Василю Кухті грамоту від обласної ради – за вагомий особистий внесок у розвиток духовності Закарпаття, значні творчі здобутки та з нагоди 60-річчя. Також грамоту за вагомий особистий внесок, виховання юного покоління, високу значимість творчого доробку для розвитку літератури, духовності та з нагоди 55-річчя вручено і поетесі Лідії Повх.
Професор Федір Гамор, головний редактор екологічного журналу «Зелені Карпати», зауважив, що Василь Кухта є одним і з символів Закарпаття, письменник доклався до оспівування краю, його культури. Крім культурних цінностей В.Кухта популяризує і природні цінності, працює заступником головного редактора журналу «Зелені Карпати». Ф.Гамор вручив письменнику Почесну грамоту від Закарпатської ОДА за багаторічною сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної журналістики та інформаційного простору області, високу професійну майстерність.
Василь Кухта розповів: «Слово ще у ранньому дитинстві взяло мене у полон, у свої міцні обійми. Було багато пропозицій, можна було піти різними шляхами, вподобати якусь більш вдячну професію. Але я завжди намагався щиро працювати на своїй царині». Поет і публіцист також розповів про особливості виходу журналу «Зелені Карпати», який має свого міжнародного читача. А наостанок зачитав поезії із презентованої книжки...
У книжці віршів «Страсті за голубою трояндою» (Львів, 2016), як і в попередніх, тісно переплітаються візії минувшини й сучасності, на повну силу проявляються такі примітні ознаки творчої манери автора, як розкутість думки, психологізм, «історизм» мислення, уміння новітні явища відтворювати новим словом. Центрова вісь книжки публіцистики «Іти й не озиратися» (Львів, 2015) – європейські стежки України, родзинки міжетнічного, міжнаціонального спілкування, секрети пізнання незвіданих країв, іскрометні курйози, почерпнуті з багатолітньої журналістської практики, повідомили Закарпаття онлайн в Ужгородському прес-клубі.
Дік 2016-05-25 / 13:30:59
Якщо віршування цього "спеціаліста" пера є предметом вивчення у школах та вузі, як пише автор, то про рівень освіти можна не продовжувати. Невже владні мужі від області не можуть використати кошти для друку хоч моло мальськи цікавого чтива.
Це ж повний примітив, а не поезія. Від надрукованих книг не можуть продати й десятка примірників. Що за совіцьке ювілярство. Ганьба.