Ужгородців атакують бездомні собаки. У місті розвелося понад три тисячі нічийних псів. Вони збираються у зграї, і навіть вдень нападають на людей. Городяни бояться ходити вулицями. Дітей без нагляду з дому не відпускають.
Шістдесятирічний пенсіонер Юхим Спектерман днями став жертвою зграї бродячих псів. Каже: життя йому врятував автомобіль, який світлом засліпив собак.
Юхим Спектерман, місцевий мешканець: "Десь 15 собак напали на мене. Я ледве відбився від них, травмувався, бо впав. Нікого не було, ні каміння, не було чим відбитися".
Ганна, місцева мешканка: "Катастрофически. Дети идут из школы – не могут пройти. Нападают просто. Это сейчас тепло еще, найдут что-то, покормят. А придет зима, они просто от голода будут нападать. Возле мусорки не пройти. И после шести не можно выйти".
З початку року по допомогу до медиків звернулися півтисячі покусаних бродячими собаками ужгородців. Кожен десятий мав множинні рани на ногах, руках, шиї та голові. Усі постраждалі ризикують захворіти на сказ і правець. Щоб цього не сталося, медики роблять їм щеплення. Курс лікування однієї людини коштує державі майже 600 гривень і триває три місяці.
Олександр Уровський, завідувач травматологічного відділення Ужгородської міської центральної клінічної лікарні: "Собаки, як інші дикі тварини, гризуни, можуть бути хворі на сказ. Людина може заразитися від цієї тварини на сказ. Людина може захворіти на правець, тому що у слюні собаки є мікроби правця. І якщо великі рани, вони можуть загноїтися і призвести до тривалого лікування".
Ще рік тому бродячих собак в Ужгороді відловлювали і вбивали комунальники. Зараз це робити забороняє закон "Про гуманне ставлення до тварин".
Олег Подебрій, прес-секретар міського голови: "Нам заборонене жорстоке поводження із тваринами, навіть до кримінальної відповідальності. Тому всі ці служби, які працювали по знешкодженню собак або по якомусь їх утриманню, не мають права працювати".
Кількість чотириногих волоцюг в Ужгороді зменшилася б, якби для них збудували спеціальний притулок, кажуть захисники тварин. Там собак не лише утримували б, а й стерилізували та вакцинували. Для цього треба майже 300 тисяч гривень. Частину грошей міські чиновники обіцяють виділити з бюджету наступного року. А поки що бездомні пси безперешкодно продовжуватимуть розмножуватись і нападати на перехожих.