За інформацією "Громадського радіо", учасників АТО не запрошували брати участь в офіційних заходах, а на виявлене з їхньої сторони бажання відповіли, що вони можуть взяти участь разом з усіма десь в кінці колони.
Відтак учасники АТО та волонтери за своєю програмою вшанувалиполеглих в боях за Україну під час Другої світової війни (1939-1945 рр.) та навідалися на могили сучасних Героїв, що склали голови в ході протистояння російському окупанту на Сході.
Як повідомив, пояснюючи ситуацію, волонтер та громадський діяч Віталій Грегор, напередодні 9 травня голова спілки учасників бойових дій в АТО "Побратими Закарпаття" Микола Марчищак звернувся до управління культури Ужгородської міської ради з пропозицією долучитися разом з бійцями з організації до заходів із вшанування загиблих.
"На що почув у відповідь: "Якщо хочете, то ставайте позаду, бо попереду будуть йти дуже важливі люди – перші посадові особи краю, далі ще хтось, а в кінці якщо хочете ви...", - розповів Віталій Грегор.
З огляду на це, учасники АТО провели свої заходи з нагоди річниці Перемоги над нацизмом: поклали квіти до Вічного вогню та на могили побратимів, вручили ветеранам медалі "Учасник АТО", на виставці озброєння біля ОДА влаштували змагання по розбиранню-збиранню автомата, відвідали музей АТО в ГУ Нацполіції а також виставку моделей в ужгородському аеропорту.
Як розповів учасник бойових дій на Сході Олег Височан, учасникам АТО дуже важливо було пройтися організованою колоною: «Враховуючи, що там, на Пагорбі Слави, захоронені й наші побратими, які загинули зараз під час війни на сході, я думаю, ми мали йти організовано. Ми зробили свій захід. Цей захід був щирим. Не тому, що так треба, так прийнято йти 9-го на Пагорб Слави. Ні. У нас була така необхідність, був такий поклик. Згадали хлопців, поклали квіти до меморіалу на Пагорбі Слави і пішли далі прогулюватися, дивитися, які заходи є в місті Ужгороді».
До ветеранів АТО долучилися й інші організації: «Карпатська Січ» та «Айдар Волонтерська Допомога». Вони разом вшанували пам’ять як полеглих у Другій світовій війні, так і українсько-російській, адже між собою події на сході вони називають виключно такими словами.
В телефонному коментарі кореспонденту «Громадського радіо» начальник управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Ужгородської міської ради Євген Бобров наголосив, що нічого не знає про даний інцидент.
«Вперше про це чую. Зазвичай такі питання наші працівники вирішують швидко, особливо важливі відправляють до мене. Однак ніхто до мене з цього приводу не підходив. Я вважаю, що це, швидше за все, непорозуміння. Якщо дійсно хтось образив хлопців, то я одразу вибачаюся і завтра з’ясую подробиці. Але все ж думаю, що тут сталося непорозуміння», – наголосив чиновник.
ната 2016-05-10 / 12:57:40
Якщо так ставляться до учасників АТО зараз то що буде з ними через 5, 10 років. Про них ніхто і не згадає. А начальство як завжди має бути попереду а учасники бойових дій позаду. Це ті люди які захищають цих панів та їх дітей. Ганьба нашій владі!!!
Ужгородці 2016-05-10 / 11:52:13
А де був великий директор департаменту комунікацій з громадськістю ОДА - друг Москаля Галас? Чи він з громадськістю не дружить? Чому не залучив хлопців до заходів до Дня Перемоги??? За що він отримує зарплату? За піар Москаля?