- За місяць, що відводився урядом на ревізію безпечності газопостачання населення, необхідність у якій підкреслила трагедія в Дніпропетровську, інспектори нагляду ознайомились з роботою 197 об’єктів газозабезпечення в регіоні, виявили 798 порушень вимог нормативно-правових актів промислової безпеки, притягнули до адміністративної відповідальності 25 посадових осіб, - прокоментував результати проведеної роботи начальник ТУ Держгірпромнагляду по Закарпатській області Михайло Саварин. – Довелося також в складних умовах старту опалювального сезону призупиняти роботу 13 газо-розподільних пунктів Мукачівської, Перечинської, Виноградівської та Іршавської філій ВАТ “Закарпатгаз”.
За словами посадовця, характерними порушеннями вимог нормативно-правових актів промислової безпеки та охорони праці на об’єктах ВАТ “Закарпатгаз” є: проведення капітального ремонту на установках засобів електрохімзахисту металевих газопроводів не в повному обсязі ( його виконано на 84 з 92 запланованих); із запланованих 2,41 км газопроводів замінено 1,5 км ( не виконано цих робіт у Тячівській та Міжгірській філіях); на капітальний ремонт із запланованих 1878 тис.грн. освоєно лише 383,25 тис. грн.
В ході перевірок, повідомив Михайло Саварин, виявлено також випадки експлуатації ГРП без запобіжно-скидних та запобіжно-запірних клапанів, самовільні приєднання новозбудованих газопроводів до діючих, порушення термінів технічного огляду ГРП, непроведення повірки манометрів на газо-розподільних пунктах.
На 24 перевірених працеохоронцями газорозподільних станціях Закарпатського та Хустського лінійних виробничих управлінь магістральних газопроводів, констатував посадовець, виявлено 102 порушення нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, серед яких: недопрацювання планів ліквідації аварійних ситуацій, відсутність заглушок на незадіяних вентилях та імпульсних лініях.і т.і.
Найсерйознішою проблемою, наголосив начальник ТУ Держпромгірнагляду по Закарпатській області, бачиться укомплектованість ВАТ “Закарпатгаз” кваліфікованими кадрами сьогодні всього лише 45-60%. У хибності сентенції “незамінимих людей немає” переконуєшся лише тоді, коли розумієш, неспеціаліст у газовій галузі не те що якісного ремонту не зробить, навіть об’єктивно оцінити загрозу тієї чи іншої аварійної ситуації не зможе. Тож підготовка та навчання кадрів у ВАТ “Закарпатгаз” – питання дня, без вирішення якого надійної та безпечної роботи системи газопостачання населення годі чекати.