Традиційно, до початку знакової імпрези організували прес-конференцію за участі дирекції, творчих працівників, а також театрознавців і журналістів.
Художній керівник Василь Шершун нагадав, що український театр на Закарпатті має давнішу історію. Прийшовши в наш край іще з "Просвітою", ставив українську класику, проте – з перемінним успіхом: шлях до глядача був доволі складним, зважаючи на недостатню чисельність україномовного населення і фінансові труднощі. Через певний час театр закрили, та друге дихання йому дали брати Шерегії. Утім, знову ж таки, брак коштів і зацікавленості з боку угорської влади давалися взнаки й суттєво гальмували процес прилучення громадськості до українського сценічного мистецтва. "Хтозна, що було б із вітчизняним театром на Закарпатті, якби не 46-ий рік, – каже Василь Шершун, – Саме тоді запорізька трупа започаткувала тут театр для задоволення культурних потреб військових, а згодом – до справи долучилось чимало талановитих режисерів із якісною драматургією. Звісно, ставилось чимало шаблонних вистав у дусі радянської епохи, втім, нещодавно переглянувши увесь репертуар, із майже тисячі ми відібрали близько 150-ти вистав, що пропагують не партійну ідеологію, а одвічні людські цінності, до того ж – у цікавій художній формі".
Як розвивається театр нині – можна дізнатися зі сторінок нового випуску фахового всеукраїнського журналу "Театральна бесіда", який цілком присвячений Закарпатському облмуздрамтеатру. Впорядкував і принагідно презентував видання завідувач літературної частини театру Олександр Гаврош. За його словами, про закарпатський театр авторитетний журнал пише вперше. Півтисячний наклад розподілять таким чином, що 300-ми примірниками розпорядиться сам театр, а інші 200 – розійдуться різними областями України, тож це – унікальна нагода для "шерегіївців" представити максимально широкому загалу власні творчі здобутки.
До слова, цьогоріч у репертуарі театру заплановано щонайменше 5 новинок. Одну з них готуватиме столичний режисер, уже добрий приятель крайового театру Сергій Архипчук, який приїхав привітати колег, а заодно – перемовитись про нову виставу. Власні прем'єри обіцяють і провідні постановники театру. Також, уже незабаром спробує себе в режисерській роботі і улюбленець публіки, актор Михайло Фіщенко – на так званій малій сцені, про яку вже давно мовлять та нарешті відкриють наприкінці квітня.
В свою чергу, директор Василь Марюхнич наголосив: театр починається з вішалки, але нею не закінчується, тож у свій ювілейний рік головний храм закарпатської Мельпомени жадає не тільки творчої розбудови, а й матеріально-технічної. Ідеться про ремонт інженерних мереж, облаштування зручностей у санвузлах, надання більш презентабельного вигляду фойє та глядацького залу театру. "Це приміщення експлуатується з 1987-го року і практично нічого не було зроблено, приміром, для покращення глядацького залу, – каже господар, – Як ми цікавились, придбання нових крісел вартує близько 5,5 мільйонів гривень, водночас, за наявності необхідних матеріалів наші працівники могли б зробити все власними зусиллями, що обійшлося б чи не вдесятеро дешевше. Ми дуже сподіваємось, що влада краю зважить на наші потреби та пропозиції".
Що ще надіються одержати "шерегіївці" в ювілейний рік – то це статус "академічного". Як запевнили представники управління культури облдержадміністрації, це питання днями порушувалось у профільному міністерстві і щойно буде відмінена постанова, згідно з якою присвоєння подібних статусів та звань призупинили через фінансову ситуацію в державі, питання про надання Закарпатському облмуздрамтеатру статусу "академічного" стане одним із перших, яке порушать під час засідання колегії Міністерства культури України. Трапитись це може вже найближчим часом.
Побажання та вітання численного (майже 170 працівників) колективу облмуздрамтеатру продовжилось на сцені. "Шерегіївцям" зачитали вітальну адресу від Віце-прем'єр-міністра, Міністра культури України В'ячеслава Кириленка. Почесними грамотами Мінкультури нагородили головного режисера Анатолія Філіппова, артистів драми Ларису Білак та Олександра Мавріца, подяками – артистів драми Михайла Фіщенка та Степана Барабаша, майстра сцени Василину Грицак. Спільну відзнаку Закарпатської облдержадміністрації та обласної ради – нагрудний знак "За розвиток Закарпаття" – вручили заступнику директора театру Анатолію Кримусю. Іще багатьох працівників удостоєно почесними грамотами і подяками від обласної та ужгородської влади.
Після урочистої частини присутнім подарували концерт за участі артистів театру-ювіляра, а ще – колег із обласного театру драми та комедії, обласної філармонії й інших майстрів сцени, повідомили Закарпаття онлайн в управлінні культури Закарпатської ОДА.
театрал 2016-03-28 / 19:38:11
Гарний вечір вийшов! Молодці!
василь 2016-03-28 / 09:32:29
кримусю грамоту? за то шо обкрадав театр з оленчучкою??? позор. позор. як вивозили вночі метал з театру і гроші собі в карман . да у нас культура на вищому рівні. там треба весь персонал
вигнати а ще й файно перевірити службою безпеки і в тюрьму красиво
231 2016-03-28 / 09:25:47
на фото сама "молода " уборщиця сидить із чорним обручем на голові. 75 років
231 2016-03-28 / 09:22:43
там уже весь персонал ходить і розсипається. хіба їх вперед ногами уже винесуть. а оленчучка-аферістка де є? ще не в тюрьмі вмісті з глебом............. аж бридко туди йти. фуй ганьба!!!!!!!!!!11