На сьогодні перші кроки щодо вирішення пробілених питань учасників АТО та їх родин вже зроблено. Так, діє районна програма на 2015-2017 рр. щодо соціальної підтримки, адаптації військовослужбовців, учасників АТО та їх сімей, затверджена рішенням сесії районної ради від 11.06.2015р.
У освітніх закладах Мукачівського району 61 школяра та 35 вихованців ДНЗ - дітей учасників АТО звільнено від плати за харчування.
Важливим фактором соціальної підтримки з боку держави стало придбання житла для чотирьох родин полеглих учасників АТО. У поточному році Мукачівська РДА планує придбати житло для ще однієї родини військовослужбовця, який загинув у зоні АТО, – вже направлено відповідне клопотання до Закарпатської ОДА для вирішення питання щодо виділення коштів.
Поряд з цим, на сьогоднішньому засіданні координаційної ради, очільник району Сергій Гайдай зауважив на недоліках у роботі.
За підсумками першого засідання координаційної ради голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай акцентував увагу на найважливіших аспектах, зокрема, звернувся до головного лікаря «Центру первинної медико-санітарної допомоги району» Вікторії Лані щодо посилення контролю за проходженням лікування та санаторного оздоровлення військовослужбовців – часників АТО.
Також головному спеціалісту – психологу Мукачівського ОМВК Тетяні Серебряковій, яка входить до складу районної координаційної ради, було доручено розробити програму щодо реабілітації та адаптації військовослужбовців – учасників АТО.
Важливим моментом так званого поствійськового періоду життя демобілізованих бійців є їхнє подальше працевлаштування, у разі потреби – перепрофілювання або додаткове навчання. По даному напрямку роботи координаційній раді звітуватиме районний центр зайнятості. Як зазначив директор районного центру зайнятості Володимир Мельничук, з демобілізованими бійцями АТО проводиться широка консультаційна робота щодо вибору професій та оформлення документів для здійснення підприємницької діяльності, повідомляють у Мукачівській РДА.