— За виступ на новорічному концерті заплатили 50 гривень, — каже мати дівчинки 41-річна Алла Дан. — Коли перемагали на конкурсах — отримувала призи. Приміром, за третє місце на фестивалі ”Імперія зірок” в Ужгороді дали приставку до комп’ютера ”Денді”. Та поки що виступи Ані майже не оплачують. Ми й не наполягаємо.
Витрат багато. Батьки дівчини платять викладачам співу, танців. Багато витрачають на готелі та дорогу. Ще купують концертне вбрання.
— До кожного фестивалю шиємо новий сценічний костюм, — говорить Алла Дан. — Кожен — не дешевше 500 гривень. Їх треба два-три на рік. Інколи замовляємо вбрання й для танцювальної групи.
Та найбільше витрачають на пісні.
— Для місцевих концертів підходять ті, що можна безплатно скачати з Інтернету, — веде далі жінка. — Але для фестивалів потрібні яскраві пісні, написані для Аниного голосу. Якість звучання теж має бути на рівні.
Спершу через знайомих діставали нескладні, але якісні фонограми по 50–100 грн. Нині ціни зросли.
— Я створюю фонограму за 3–4 дні, — розповідає Сергій Андрущак, композитор і керівник мистецької агенції ”АС” із міста Калуш Івано-Франківської обл. — За аранжування беру до 300 гривень.
У Сергія 20 дітей-підопічних. Для них щомісяця створює 3–4 фонограми. Інколи — до десяти. Районне телебачення знімає кліпи для юних талантів — для заохочення. Це коштує 300 грн. Пісню Андрущак продає щонайменше за 500 грн. Складна композиція може ”потягнути” на тисячу. Мінусову фонограму записує за 100 грн.
— Зазвичай у нас уже є текст і музика, ми замовляємо лише аранжування, — каже Алла Дан. — Мінусова фонограма в Ужгороді коштує 500–750 гривень.
До фестивалю в Ужгород родина Дан замовляла пісню ”Світанок” місцевому композиторові Віталію Повханичу. Заплатили 1,5 тисячі гривень.