Про це йдеться у заяві за підписом кількох громадських організацій, що її отримала редакція Закарпаття онлайн.
В Ужгороді склалась загрозлива ситуація з просторовим плануванням внаслідок відсутності стратегії соціально-економічного розвитку міста адекватної потребам часу та управлінського механізму.
Незважаючи на окремі випадки застосування планувальних інструментів довгострокового характеру, Ужгородською міською радою в окремих галузях муніципального управління, управління розвитком міста на цей час є несистемним, тобто у врядуванні міста відсутній довгостроковий планувальний інструмент, який зміг би інтегрувати та узгодити окремі галузеві чи функціональні програми в єдину стратегію, керовану з єдиного управлінського центру.
Таким чином, окремі програми чи проекти не можуть бути взаємно узгодженими, - значна кількість програм сформована без всякої системи і тим більше взаємозв’язку, та, крім того, всі вони сформовані без визначення основних пріоритетів розвитку міста, що призводить до нераціонального використання стратегічних ресурсів громади і втрати часу.
Ужгородська міська рада не має у своєму розпорядженні системного інструмента стратегічного управління розвитком міста, а відтак не може планувати вкладання стратегічних ресурсів території у стратегічно визначені та прийняті пріоритети розвитку, що створює загрозу розпорошення ресурсів, скерування їх не на пріоритетні проекти та втрату часу.
Запровадження системи стратегічного управління дозволить ліквідувати такі загрози, сконцентрувати ресурси на пріоритетні проекти в рамках прийнятої довготермінової стратегії розвитку.
Територіальна громада отримає перспективне бачення розвитку міста, його основні пріоритети, а значить кожен суб’єкт підприємницької діяльності зможе «вписати» свій бізнес-план в загальноміську стратегію, узгодивши бізнес-інтереси з суспільними та отримавши максимальне сприяння міської влади у розвитку свого бізнесу.
Громадські організації зможуть скоректувати власні стратегічні плани у відповідності із суспільними пріоритетами, тим самим ефективніше здійснюючи власну суспільну місію. Громадяни отримають ясну перспективу розвитку свого міста, що дозволить їм сформувати і професійну, і особисту перспективу.
Група стратегічного планування отримає нову методологію групової діяльності, інноваційні методи розв’язання проблем та вироблення стратегічних рішень і зможе використовувати їх у своїй управлінській практиці як у складі групи, так і індивідуально. Сформований персонал управління Стратегією отримає знання та навички стратегічного аналізу і прогнозу, що дозволить йому ефективно керувати впровадженням стратегічного плану та вносити необхідні корективи.
За наслідками відкритої зустрічі з міським головою Богданом Андріївим 27.02.2016 року, ми, представники громадських організацій ініціаторів такої зустрічі, зафіксували готовність до спільного та конструктивного діалогу. Водночас, ми визначили для себе, що маємо принципові розбіжності з міським головою щодо стратегічного управління розвитком міста Ужгорода на довгостроковій основі як мінімум до 2040 року.
У звязку з цим, ми створюємо коаліційне обєднання громадських організацій - Ініціатива "Ужгород 2040" для рішучого просування потрібної для міста управлінської моделі в контексті реформи децентралізації та більш ширшої автономії місцевого самоврядування.
Учасники ініціативи:
Регіональне молодіжне екологічне об'єднання «Екосфера»
Інститут Республіка
Агентство сприяння сталому розвитку карпатського регіону «ФОРЗА»
Інститут міста Ужгорода
Карпатське агентство прав людини «Вестед»
Наталка Майстренко 2016-02-29 / 22:42:30
Вітаю ініціативу, докладу максимальних зусиль, щоб вас почули, зрозуміли, і щоб проект міг завершитися реалізацією як ідеї, так і стратегії в просторовому вимірі Ужгорода