До Ужгорода приїхали представники Всесвітньої організації охорони здоров’я, ЮНІСЕФ та Міністерства охорони здоров’я України, аби перевірити хід вакцинації. Зокрема, навідалися до Ужгородської міської дитячої поліклініки.
Лікар кабінету імунопрофілактики Наталія Метенканич запевняє — це щеплення переноситься дітьми добре, випадків ускладнень немає жодних. Додатковий тур імунізації проти поліо тривав майже місяць.
Наталія Метенканич, лікар кабінету імунопрофілактики
На цю додаткову імунізацію підпадали дітки від двох місяців до десяти років. Загалом категорія становила 16 817 діток. Ми щепили 12 316 діток, що складає 78,6 % від запланованого.
Пані Віта без сумнівів робила щеплення доньці. Зараз вдруге прийшла, аби дитині вчасно дати вакцину від поліомієліту.
Віта мама
Не боюся. Я знаю, що з цією прививкою моя дитина буде захищена від цієї страшної хвороби
У 2015- му році у світі було зафіксовано 74 тисячі випадків захворювання на поліомієліт. Україна входила до країн вільних від хвороби — тут протягом 20-ти років поліомієліт не виявляли. Проте минулого року ВООЗ забили на сполох.
Денніс Канг, координатор команди ВООЗ із реагування на спалах поліомієліту
Коли в минулому році в Україні були визначені два випадки захворювання на поліомієліт, світова організація оголосила, що це надзвичайний стан, який має хвилювати усю спільноту. Ми говоримо не тільки про дітей в Україні, а й всього світу, ми намагаємося зупинити цю хворобу. Всесвітня організація охорони здоров’я вражена тими зусиллями, тією роботою міністерства охорони здоров’я, якою була реакція на ці по-дії.
Імунізація має охопити 95 відсотків цільової групи. За останні роки рівень вакцинації проти поліо критично низький в Україні.
Сергій Платов, заступник директора департаменту громадського здоров’я МОЗ
В першому раунді нам вдалося охопити 65% дитячого населення, в другому 75%. На сьогоднішній день раунд ще не закінчився, ми виходимо на цифру теж 75%, а можливо й більше, оскільки вакцинування ще не закінчено. Кількість дітей, яких планувалося охопити, склала близько 4 млн дітей.
Сергій Платов зізнається — результатами задоволений. На Закарпатті дуже хороший показник по Україні.
Щодо інших вакцин, які так необхідні українським дітям, мова також йшла. Представники ЮНІСЕФ та міністерства пообіцяли, що вже до кінця березня усі щеплення будуть проводитися в нормальному режимі без затримок.