Як розповів під час зустрічі керівник департаменту охорони здоров'я Закарпатської обласної адміністрації Володимир Маркович, виходячи з показників минулого року необхідний грунтовний аналіз, висновки і відповідні дії. Відзначив, що в Ужгороді працюють кращі лікарі області, науковці, найбільша мережа аптечних закладів, найкраща діагностична база, однак дуже багато ужгородців лікуються в закладах третього рівня допомоги – обласній лікарні, профільних диспансерах.
Серед проблем назвав те, що показники післяопераційної летальності і ускладнень, смертності новонароджених погіршує надання в міських лікарнях допомоги найскладнішим хворим із усіх районів; високу питому вагу викликів "швидкої" до хронічних хворих, низьке використання формату денного стаціонару, недостатність коштів на ліки і харчування пацієнтів. Керівник обласної медицини попросив звернути увагу на ефективність використання наявних бюджетних коштів, можливості залучення страхових компаній, оптимізацію структур і відділень, налагодження більш тісного взаємозв'язку між ними, оптимізацію за баченням на місці, а не коли вже даватимуть вказівки з міністерства.
Головний лікар центральної міської клінічної лікарні Іван Курах зауважив, що через безгрошів'я навіть ужгородці звертаються, здебільшого, коли вже хвороба у найбільш запущеній стадії. У місті вкрай потрібно вирішити проблему створення хоспісу, не вистачає грошей на комунальні послуги лікарень і особливо на ліки. При цьому Курах відзначив, що в міському пологовому будинку напрацювали унікальний досвід лапараскопічних гінекологічних операцій, чого немає більше ніде по області.
Начальник міського управління охорони здоров'я Василь Решетар озвучив основні показники роботи галузі та зауважив, що, незважаючи на те, що потреби галузі були забезпечено на мінімальному рівні, медики міста надавали медичну допомогу вчасно та кваліфіковано. Проблемні моменти у роботі закладів озвучили й керівники лікарень, пологового відділення і первинної ланки, повідомляють в Ужгородській міській раді.