Начальник Управління у справах культури, спорту, сім'ї та молоді Ужгородської міської ради Євген Бобров розповів, що ідея про співпрацю громадських організацій, міських служба та службами покарань виникла давно.
"На Ужгородський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Управління покладена одна із задач –допомога тим людям, які повернулися з виправного терміну, – каже Євген Бобров. – Відбувши там, вони як правило повертаючись додому, вони дезорієнтовані. Ми повинні їм допомогти адаптуватися, показати підтримку і психологічну і дійову. Для того і об’єднуються волонтерські організації, органи виконавчої влади".
Інспекція займається не ув’язненням засуджених, а іншою формою покарань: забороною займати певні посади, громадськими роботами та виправними. А також тими, хто отримав умовний термін, а таких – левова частка з усієї кількості.
"З Ужгородським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ми співпрацюємо у напрямку роботи з молоддю, а також дітьми. У лютому минулого року, був прийнятий закон про пробацію. Планується реогранізувати службу пробації на європейський манер. Надавати дієву допомогу у виправленні, соціальну допомогу, є необхідність розширити коло учасників. Було підписано угоду з Громадського центру соціальної допомоги населенню, з Товариством Червоного хреста та різними державними та недержавними організаціями", – зазначив Віталій Мураль, начальник Ужгородського міськрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції відділу ДПтС України в Закарпатській області.
За його словами, на обліку в інспекції по Ужгороду, Ужгородському району та м. Чоп перебуває близько 500 осіб.
"Цифра дещо зменшилася, однак це не говорить про те, що рівень злочинності зменшився у місті чи державі", – каже Віталій Мураль.
Поменшало на обліку дітей. Їх наразі 13, хоча бували періоди, коли на обліку були по 30 дітей. Громадські роботи, куди відправляє засуджених інспекція відбуваються на двох підприємствах Ужгорода:КШЕП та "Кальварія". Можливо цього року список вдасться розширити.
Близько 30% осіб після зняття з обліку повертаються. Через 1,3 роки чи навіть 6-7.
Діана Гомза, юрист Ужгородського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді повідомила, що за 2015 рік до центру звернулося близько 100 осіб. Основними проблемами у тих, хто звертається, є житло, робота. Тому центр співпрацює з обласним Центром зайнятості та за можливості людей працевлаштовують.
"Цей підрозділ покликаний для того, щоб допомагати городянам вирішувати певні соціальні проблеми. На волонтерських засадах у нас працюють економісти, юристи, психологи, медики. Нещодавно був підписаний договір з Ужгородським міськрайонним відділом кримінально - виконавчої інспекції відділу ДПтС України в Закарпатській області про співпрацю. Ми можемо допомагати людям у більш неформальній обстановці", – розповів Петро Ренжин, директор Громадського центру соціальної допомоги населенню (ГЦСДН), повідомили в Ужгородському прес-клубі.
Михайло 2016-02-18 / 19:42:12
А масажист Ренжин що там робит? Пропонує масаж для засуджених?