Автор цього збірника — це той молодик, що у 60-х роках відвідував літературне обеднения «Полум'я», яким я тоді керував. Він приносив нам свої записи фольклору, ми їх обговорювали, а потім він надіслав їх у Київ, у Інститут фольклору та етнографії Академії наук України ім.Максима Рильського. Дещо друкував у газетах і журналах.
Знайомлячись із цим збірником, читач зверне увагу на цілу низку байок у прозі, в яких автор словами птахів і звірят розповідає про те, як потрібно не тільки співати чи розважатись, а й вчитись жити. Так, принесену Сорокою «Директиву», завідуючий відділом Яструб передає для виконання Сичу, той - Пугачу, Пугач - Сові, Сова - Глухарю, а виконати «повинен Шпак.
Соловей вчить співати своїх діток за кордоном, а Жайворонок не хоче покидати своє поле і співає тільки там. Сварилися між собою Ручка, Чорнило, Лист і Кругла Печатка. Та господар списаний Ручкою і Чорнилом Лист скрутив у долоні і кинув у кошик, а Круглу Печатку поклав на м'яку подушечку і сховав у залізний ящик.
Доповнює збірник ціла низка усмішок та гуморесок: «Не туди натиснув», «Рожеві мрії», «Приватизована жінка», «Новачок» та «Фіга з боксом». В останній йдеться про неука, який став бізнесменом і тепер обкрадає людей.
У книжці є й казки, записані автором у казкаря Василя Королевича. Доповнюють збірник фотографії. Отака «Фіга з боксом» для тих, хто цікавиться фольклором.