Учитель із великої букви, Золтан Баконій заснував студію образотворчого мистецтва в Ужгороді, якою керував 43 роки. Натхненною працею посвятив тисячі дітей і підлітків у світ прекрасного, з них майже 400 учнів понесли вишкіл талановитого наставника в професійне мистецтво. Також свій багатий педагогічний досвід Золтан Баконій залишив у об’ємній спадщині з теоретичних праць і понад 300 публікацій в періодиці.
"Золтан Баконій і закарпатська школа живопису ХХ століття: мистецько-педагогічний та загальнолюдський виміри" – під такою назвою відбудеться Міжнародна науково-практична конференція, присвячена внеску діяча в розвиток образотворчості на Закарпатті й принагідно – проблемам історії і сучасного розвитку художньої освіти в краї та Україні загалом.
Отож, 28 січня відбудеться заїзд учасників, яких, до слова, очікують близько сотні, – це гості з закордону, провідні вітчизняні науковці та молоді дослідники. Для учасників організують екскурсію культурними цікавинками Закарпатської столиці.
Наступного ж дня, 29 січня, о 10.00 в Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості "ПАДІЮН" стартує власне науково-практична конференція, яку врочисто відкриють керівники обласних департаменту освіти і науки й управління культури, представники Закарпатського художнього інституту, а також – "ПАДІЮНа", де, до слова, нині активно продовжують справу Золтана Баконія і під його ім’ям ведуть студію образотворчого мистецтва.
Після вітання учасників відбудуться пленарне та секційні засідання конференції, які завершаться о 16.45 підведенням підсумків і прийняттям резолюції.
Крім того, о 17.00 там відкриють виставку робіт колишніх студійців Золтана Баконія, а на завершення святкової програми о 17.30 відбудеться круглий стіл за темою "Згадуючи Золтана Баконія..." та перегляд біографічної кінострічки, повідомили Закарпаття онлайн в управлінні культури Закарпатської ОДА.