Виставка творів самобутніх художників відкрилась в рамках Днів угорської культури в одному з експозиційних залів Закарпатського угорського інституту ім.Ференца Ракоці.
Загалом на огляд представлено 33 картини, по 11 від кожного автора. Полотна взяті з особистої колекції незмінного організатора подібних експозицій Ласло Ковача.
“Займаюсь цим уже 22 роки поспіль,- каже колекціонер.- Нинішня виставка – перша в цьому році. Приурочена вона до 95 – ліття Йожефа Гарані, яке відзначаємо в 2016 році. До слова, в березні маємо намір організувати його персональну виставку”.
Присутніх поціновувачів живопису вітав Генеральний консул Угорщини в Берегові Ендре Саліпскі. Дипломат зробив короткий екскурс в історію проведення Днів угорської культури, які традиційно починаються 22 січня, в день коли відомий поет Ференц Кельчеї закінчив написання теперішнього національного Гімну Угорщини. Консул розповів також про заходи, які проводяться зараз в рамках цьогорічної акції.
“Однією з родзинок теперішніх Днів є ось ця виставка,- наголосив керівник дипустанови.- Колоритні роботи таких майстрів пензля як Йожеф Гарані, Міклош Горонгозо та Шандор Зіхерман надихають цінувати прекрасне, дозволяють віртуально помандрувати в минулому, мовою фарбів відтворюють культуру й традиції наших предків, зачаровують краєвидами навколишньої природи, історичними місцями Берегова.”
Три художники – три величні постаті в закарпатському живописі. Кожному з них притаманна власна школа малювання, свій стиль в цьому виді мистецтва, персональна тематика. Приміром, Йожеф Гарані віддавав перевагу зображенню історичних місць Берегова, Міклош Горонгозо привертає до себе творами з побуту сільських трударів краю, тоді як Шандор Зіхерман пише в основному пейзажні композиції.
Найцінніша з виставлених картин – полотно “Засівач” Міклоша Горонгозо.Саме біля нього зупинялось найбільше відвідувачів. Це підтвердили й сам організатор виставки, і присутні на її відкритті знані закарпатські художники, зокрема Дєрдь Бенкев. Коли ж говорити загалом, то кожна експонована робота – це маленький шедевр, яким можна милуватися кожен раз і завжди.
Виставка працюватиме до 5 лютого.