Понад 137 млн 630 тис. грн військового збору для реформування української арміїсплатили закарпатці протягом 2015 року.
Фахівці органів ДФС Закарпатської області, враховуючи актуальність призначення цього платежу, відзначають, що мешканці краю відповідально ставляться і до нарахування, і до сплати військового збору.
Варто взяти до уваги, що військовий збір буде справлятися і в 2016 році. Його платниками, відповідно до податкового законодавства, є:
- фізична особа-резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;
- фізична особа-нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;
- податковий агент.
Ставка збору, як і раніше, складає 1,5% об’єкта оподаткування.
При цьому, об’єктом оподаткування збором є, зокрема: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи – доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.
Об’єктом оподаткування фізичної особи – підприємця є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.
Зауважимо, що фізичні особи – підприємці, крім тих що обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір в розмірі 1,5% чистого оподатковуваного доходу, відображають в річній податковій декларації та сплачують в терміни передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.
Першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізичних осіб – підприємців є 2015 рік. Тобто термін сплати військового збору для фізичних осіб – підприємців – до 19 лютого 2016 року, повідомляє відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області.