«Починаючи від управління туризму і курортів Закарпатської міської облдержадміністрації, і закінчуючи «зеленим туризмом», яким багате Закарпаття. Вони будуть представлені садибами зеленими, екологічним туризмом, який є сенс розвивати по всій Україні», – розповідає Юрій Ключевський.
А один із найпопулярніших у Чехії міжнародних перевізників Regabus пообіцяв зняти з маршруту автобус та завести його в павільйон. Це «наочно» покаже чеським туристичним компаніям, які маршрути можна планувати в Україну, каже Юрій.
Щонайменше за півроку до цього Юрій із однодумцями почали звертатись до Кабінету міністрів, профільних відомств та депутатів, пропонуючи залучитись до організації. Просили, зокрема, про інформаційну й матеріальну допомогу. Утім, зрештою, підготували українську експозицію власними силами.
«Сказати, що була якась суттєва допомога крім інформаційної – повідомлення розмістили на веб-сторінках – не можна, бо її не було. Але ми не можемо і не маємо права все вказувати тільки на війну або на АТО. І прикладом може бути Грузія, яка у 2008 році, воюючи з Росією, не припинила інвестувати в туризм», – каже один із організаторів.
Закарпаття і Галичина найбільше цікавлять чехів
Україну дійсно варто представляти в Чехії, адже вона може бути цікавою їм у туристичному сенсі, Вважає Рене Кочік, журналіст та україніст із Чехії.
«Чехи – народ, який любить подорожувати. І за останні роки сформувалась група туристів, які добре пізнали країни Західної Європи. Їм цікаво також подивитися на Східну», – вважає він.
З історичних причин нехай найцікавіше Закарпаття, яке колись входило до складу Чехословаччини. До війни популярним був також Крим, каже Кочік. Також приваблює Галичина і Львів, який нагадує Прагу, а от в інші регіони чехи рідко заїжджають і знають про них мало, резюмує чех.
У держбюджеті не заклали торік ані копійки на такі виставки – депутат
Український держбюджет минулого року не передбачив ані копійки на туристичні експозиції, які би представляли Україну за кордоном. Тож часто єдина надія – на спонсорські гроші, говорить Анна Романова, секретар комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму. Тож коли до неї півроку тому звернувся Юрій Ключівський із пропозицією підтримати українську експозицію в Брно, каже депутат, то вільних ресурсів на це не було.
«Така виставка – це не лише в Брно, є виставки такі як ITB в Берліні, вони мають ще більший статус, бо вони масштабні. А в Брно це вперше проходить, і подібних щороку – більше сотні», – каже Романова.
На 2016 рік у держбюджет все ж вдалось закласти хоч і зовсім символічні, проте 20 мільйонів гривень, каже Романова. Додатковим джерелом надходжень і далі будуть великі українські туристичні компанії чи авіаперевізники. Втім на в’їзному туризмі вони мало заробляють і це часто тримається на ентузіазмі, каже вона. А спонсори готові фінансувати саме найвідоміші, – проте і значно витратніші, – виставки, як ITB у Берліні. Там Україна буде представлена 9-13 березня цього року, каже депутат.
Яна Полянська, Радіо Свобода
Адмін 2016-01-14 / 11:14:07
За правилами правопису в цім разі розділові знаки не передбачені, а розпорряджатися комами на власний розсуд і всупереч правилам редакція не ризикує))
ыыыыы 2016-01-14 / 10:23:02
Кому покладьте десь у заголовку.Голову можна зломити.