Саме в цій частині міста гілки під час негоди не раз падали, і становлять небезпеку як для тих, хто тут прогулюється, відпочиває, так і для припаркованих авто.
Однак, зваживши на нарікання ужгородців, яким не дуже подобаються «обстрижені» дерева, міська влада організувала щодо обрізки додаткове консультування з науковцями УжНУ.
Як відзначив викладач кафедри ботаніки біологічного факультету УжНУ Андрій Сойма, щонайменше останнє десятиліття не проводилося формування крон більшості міських дерев, тому з міркувань безпеки це вкрай необхідно робити. При цьому наголосив, що зараз справді проводиться омолоджувальна обрізка зі збереженням скелету дерева, тому навесні будуть нові пагони і сформується акуратна зелена «шапка», відтак зберігається естетична і декоративна функція насаджень. Крім того, більшість каштанів у місті уражені шкідником – мінуючою міллю, через що дерева вже до середини літа мають аж буре листя, а кронування полегшить боротьбу з цією бідою. Однак, зазначає А.Сойма, висаджуючи нові дерева, варто замінювати потенційно аварійно-небезпечні породи дерев, такі як каштани, тополі, наприклад, платанами та деякими іншими, у тому числі, місцевими породами.
101 2015-12-22 / 20:03:39
А не хоче влада міста із управлінням освіти кронувати дерева у дитсадочку №38?Прямо на дитячому мандайчику величезна тополя ще й пронумерована і нікому нема діла.
стоп 2015-12-22 / 19:41:05
накінець влада почала координувати свої дії з науковцями. Зрозуміло, що кронування необхідно здійснювати, бо дерева старіють і це необхідний захід, головне, щоб це робилось грамотно, але на фотографії видно, що саме так і відбувається, тому науковцям респект і повага! Ще б допомогли владі розробити проект озеленення і реконструкції існуючих насаджень, ціни б вам не було!
Cтепан Крук 2015-12-22 / 17:53:48
Ага! І побілити треба. Щоб весною Сирохман з компанією мав привід для акції