Метою проекту є забезпечення рівного доступу та рівних можливостей для дітей із вадами дрібної моторики у здобутті освіти шляхом створення Центру арт-терапії.
Під час заходу були обговорені проблеми дефектологічної педагогіки, особливості навчання дітей з вадами дрібної моторики методами гончарної справи, а також урочисто відкрито гончарну майстерню.
"Проект передбачає насамперед інформування батьківської спільноти щодо проблем навчання дітей з вадами дрібної моторики, - каже начальник управління освіти міської ради Оксана Бабунич. - Відкриття гончарної майстерні в системі позашкільної освіти або аналогів ми очікували вже давно, бо потреби дітей з вадами моторики, аутизму, тощо неймовірно колосальні. На початку Центр арт-терапії діятиме як гурток у форматі позашкільної освіти. А вже у січні 2016 року плануємо внести на виконком питання про забезпечення Центру, аби діти з усього міста безкоштовно мали можливість тут навчатись і творити разом з педагогами-дефектологами і гончарями".
Завдяки підтримці уряду Словаччини вдалося придбати професійне гончарне обладнання на суму 110 тисяч гривень, а саме - дві муфельні печі, інструменти, турнетки, гончарні кола, які вже на місці, а ще незабаром мають прибути кулевий млин та глином’ялка, каже гончар-педагог Олександр Сенько. Усе обладнання вітчизняного виробництва з Дніпропетровщини, а глини використовуватимуться місцеві, білі каолінові.
Як відзначила психолог міської педагогічної комісії Лілія Нікітіна, ліплення як напрям арт-терапії звертається до внутрішніх прихованих ресурсів дитини. Як і будь-яка доросла людина, дитина хоче бути почутим і зрозумілим. На жаль, діти далеко не завжди здатні знайти потрібні слова, щоб описати свій внутрішній стан, розповісти про свої переживання, жалях і сумнівах. Заняття ліпленням благотворно впливають на нервову систему дитини: в процесі праці вона заспокоюється, знижується рівень тривожності, агресивності, чудово розвивають моторику рук, а також вчать дітей образному і конструктивному мисленню, пробуджує фантазію, інтерес до осягнення нового, вчить самостійності, посидючості, виховує в маляти потребу доводити почату справу до кінця.
Генеральний консул Словацької Республіки Янка Бурнянова привітала учасників відкриття Центру, та запевнила присутніх, що Уряд Словаччини й надалі підтримуватиме ініціативи спрямовані для дітей України, і те придбане обладнання є лишень скромним вкладом, який вони поки що зробили. Тому словаки очікують на подальшу співпрацю та сподіваються, що Центр стане основою для розвитку та творчості юних ужгородців.
Захід проводився Карпатським агентством прав людини «Вестед» в рамках проекту «Створення Центру арт-терапії для дітей міста Ужгорода» у партнерстві з управлінням освіти Ужгородської міської ради за сприяння Словацького агентства з міжнародного розвитку та співробітництва.