Розпочався захід екуменічним богослужінням у місцевому римо-католицькому костелі св. Анни і Йоакима, а продовжився на площі перед Хустським краєзнавчим музеєм.
«У 2013 році угорська громада Хустщини вирішила вперше відзначити день призначення Габора Бетлена правителем Трансильванії, – розповідає голова громадської організації “Про культура Субкарпатіка” Крістіна Кудлотяк – одна з організаторів свята. – Історики називають період правління Габора Бетлена “Золотою епохою Трансильванії. 23 жовтня 2013 року минуло 400 літ, як Габор Бетлен посів цю “посаду”. Звідси й мотив проведення дійства.»
З цієї нагоди до міста над Тисою завітали генконсул Угорщини у Берегові Ендре Саліпскі, президент Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ та голова Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства Ілдика Орос, керівник «KMKSZ» та народний депутат України Василь Брензович та інші.
Розважають хустян та гостей міста вихованці місцевої школи з угорською мовою навчання, музичні та танцювальні колективи з Вишкова, Тячівщини та Берегівщини.
Окрім духовної їжі, кожен може скуштувати страви угорської кухні, насолодитися вишуканими винними напоями, придбати цікаві сувеніри народних умільців. Для дітей проводять ексклюзивні майстер-класи з оздоблення бісером та малювання.
За словами організаторів, свято закінчиться пізно ввечері.
Організаторами дійства виступили громадська організація «Про культура Субкарпатіка», хустський осередок Закарпатського угорського культурного товариства «KMKSZ» та місцеві римо-католицька і реформатська громади.
Довідка
Габор Бетлен відомий як один з ватажків антигабсбурзького повстання угорців за свою свободу і незалежність. Разом з тим він – князь Трансільванії в 1613-1629 роках, коли до неї входила і закарпатська Марморощина. Його знають як мудрого політичного діяча, який шляхом компромісів, часом навіть жорстких дій завжди відстоював національну свідомість свого народу.