Про це заявив голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука в ефірі телеканалу "112 Україна".
"Процес почався, наскільки я знаю, з обох боків. Мені доповідали про те, що він почався ще вчора", - заявив він.
При цьому Тука зазначив, що не володіє інформацією щодо кількості техніки.
"У мене таких зведених цифр немає, у мене є цифри по об'єктах, але, напевно, це інформація не для публіки", - додав він.
На Луганщини розпочалося відведення бронетехніки та озброєння від лінії розмежування. Це підтвердив речник АТО у Луганській області підполковник Руслан Ткачук
"5 жовтня зранку у підрозділи ЗС України сектору "А" надійшов сигнал про відведення бронетехніки та озброєння від лінії розмежування на 15 км. Отож, сьогодні на Луганщині об 11:00 розпочалося синхронне відведення з передової танків Т-64 та Т-72, а в окремих місцях — протитанкових гармат Д-48 та Д-44 калібру 85 міліметрів та 82-мм мінометів 2Б-9", - повідомив Ткачук.
Він зазначив, що усі дії погоджено з представниками спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.
"Працюють представники ЗМІ. Нагадаю, на виконання доповнень Мінських угод командуванню силами АТО на Луганщині надано 14 діб", - додав він.
Напередодні прес-центр АТО повідомив, що 4 жовтня в зоні АТО бойовики повністю дотримувалися перемир’я, не відкривали вогонь по українських позиціях – і це "дозволило розпочати реалізацію планового відведення техніки і озброєння калібру менше 100 міліметрів".
З 5 жовтня, починаючи з Луганської області, в рамках першого етапу, українські військові планували відводити танки від лінії розмежування. Будуть переміщені в певні райони танки Т-64 і Т-72, протитанкові гармати Д-48 і Д-44 калібру 85 міліметрів і міномети 2Б-9 82-міліметрового калібру.
Процес відведення триватиме 41 день.
Раніше президент Петро Порошенко за підсумками зустрічі "нормандської четвірки" заявив, що з 3 жовтня сили АТО почнуть відведення озброєнь калібром менше 100 мм на Донбасі.