У продуктових складах школи порожньо, бо від початку року міська влада не виділила на харчування дітей...жодної копійки. І борг постачальникам харчів, перевищив 40 тисяч гривень. Наразі дітей відправили на дочасні канікули. Коли вони завершаться - невідомо.
Якби майбутня медалістка Інна Мамалига п’ять років тому провалила іспити до Хустської гімназії-інтернату, то щодня заради знань долала б 14 кілометрів. У рідному гірському селі – лише початкові класи.
Зі 441-го гімназиста, тільки півтори сотні хустяни. Решта - діти з віддалених гірських районів. З них майже половина - малозабезпечені, напівсироти та сироти. Вони в інтернаті впродовж навчального року. За сьогоднішній гороховий суп, смажену курку й картоплю дякують підприємцям: досі ті заплющували очі на 40-тисячний борг. Та продукти дорожчають, тож умовляння більше не діють.
Чому панікують педагоги, у Хустській міськраді не розуміють. На освіту йде 70% міського бюджету, з них 15%- саме на гімназію-інтернат. На такі заклади держава виділяє удвічі більше коштів, до того ж, частину витрат на харчі компенсують батьки.
Директор додає: платоспроможні батьки, як того вимагає закон, справді оплачують харчування. Залежно від прибутків, хтось платить щомісяця 35 грн, а хтось і сотню. Тоді як їжа значно дорожча. Загалом, від початку року мерія недофінансувала інтернат на 75%. Вчителі припускають: ці кошти використали для інших потреб. Мер не заперечує.
До проблеми харчування гімназистів додалася іще одна - відсутність опалення. Тому ще й через холоднечу у класах навчання довелося призупинити на невизначений термін.
Щонайменше два тижні в інтернаті буде порожньо. Батьки та родичі учнів уже розібрали їх по домівках. Натомість, завтра тут чекають на представників прокуратури, вони всерйоз зацікавилися діями посадовців, які призвели до такої ситуації.