Упродовж трьох місяців своє бачення зміцнення місцевого самоврядування на основі утворення спроможних територіальних громад зафіксували 22 області України. Натомість Закарпаття (до слова - Перспективний план не затверджено і на Тернопільщині) вирішило відмовитися від формального формування Перспективного плану, поєднавши цей процес із активним обговоренням на місцевому рівні. Таким чином, наш регіон отримав модель Плану із максимальним урахуванням пропозицій, отриманих від районних робочих груп з реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання громад», узгоджених із представниками місцевого самоврядування, його асоціацій, громадських активістів та представників підприємництва.
Минулого і цього тижня коригований проект Перспективного плану розглянули на засіданнях постійних комісій обласної ради. Завершальним етапом стала дискусія на президії закарпатської обласної ради. Таким чином, усі формальні процедури для винесення питання розгляду і затвердження Перспективного плану на сесії Закарпатської обласної ради пройдено. Оскільки ж за цей час 2 територіальні громади (Тячівська і Вільхівська) подали усі відповідні заяви про бажання утворити свої спроможні територіальні громади, то завтрашня сесія має юридично затвердити факт їхнього утворення і оголосити про 1-і вибори у них за новими правилами.
Отож, жодних перепон для історичної, на нинішньому етапі, сесії Закарпатської обласної ради немає, повідомили в Офісі реформ у Закарпатській області.