Однойменна асоціація співпрацює із Закарпаттям через Посольство миру в Україні, яке на урочистостях представляв генерал Віктор Голін.
Делегацію високих гостей на рахівській землі вітали з притаманною гуцулам гостинністю. Новий пам’ятник освятив настоятель Свято-Пантелеймонівського православного храму з Рахова Михайло Шутко. А святковий настрій гостям та присутнім на церемонії урочистого відкриття дарували учасники зразкового ансамблю гуцульських інструментів „Трембіта” з Лазещини та аматори „Шовкової косиці” з Чорної Тиси (керівники Іван Спасюк і Василина Теміцька).
Як зазначила пані Герта, „Полум’я Миру” – це знак прагнення до вершини, що дарує мужність і силу його одержувачу для виконання відповідального завдання, яке він на себе прийняв у власній діяльності. „Що б не трапилося у вашому житті, проявляйте стійкість і зацікавленість. Виконуйте свій обов’язок з миром і радістю, демонструючи впевненість і надійність. І нехай Полум’я Миру нагадує вам про це щодня”, – побажала вона.
Знак виготовлено завдяки старанням голови обласного центру розвитку сільського туризму Богдана Пранничука. А допомагали йому втілити задум художник, майстер коренепластики Валерій Федурця (виготовив дерев’яну частину полум’я), Іван Худа з Драгова (надав мармур для постамента). Підприємець Василь Шорбан люб’язно запропонував під пам’ятний знак частину приватної території. Герта Маргарет Габсбург-Лотрінген вручила їм спеціальні відзнаки – бронзові та срібні медалі за підтримку прагнення до спокою і миру та виготовлення символу.
Як заступник голови благодійної організації „Полум’я миру” в Україні та ідейний натхненник і організатор того, щоб знак встановили „в серці Європи”, Б. Пранничук подякував австрійцям за допомогу Закарпаттю та династії Габсбургів, яку з нашим краєм об’єднує хороша історія. Сім’я – символ того, що Європа єдина у прагненні допомогти Україні побудувати сучасну, розвинену державу, припинити зовнішню агресію північного сусіда. Вони також допомагають дитячому реабілітаційному центру „Дорога життя”.
Зоря Рахівщини