Цього разу доктор Айзен навідався в Ужгород, аби обговорити нові ідеї, які варто впроваджувати у співпраці між ужгородським на американськими вишами. Джордж Айзен має українське коріння (батько родом з Галичини) і крім добрих зв’язків з американськими вишами, він підтримує багаторічні контакти з українською громадою в США, зокрема у Вашингтоні.
«У Вашингтоні є дуже багато українських студентів, – каже Джорж Айзен, – і вашингтонські виші хотіли б підтримувати зв’язки з українськими університетами, розробляти спільні програми. Зокрема, спільні проекти українських та американських науковців у сфері бізнесу».
Мирослава Лендьел, проректор з науково-педагогічної роботи, зазначила, що УжНУ зацікавлене у кооперації з американськими вишами у сфері бізнес-освіти, адже США є прикладом найбільш успішних моделей бізнесу. «Ми можемо підготувати сертифіковані тренінгові програми за підтримкою США. Це би був хороший старт для співпраці. Варто обговорити ідею створення Літньої школи бізнесу за участі наших професорів та професорів із США, експертів із сфери економіки, бізнесу», – запропонувала Мирослава Лендьел.
Ректор УжНУ Володимир Смоланка підкреслив, що така пропозиція стала б хорошим стартовим пунктом для співпраці та дала б поштовх науковим проектам у площині бізнесу. «Ми розробляємо такі наукові проекти. Крім того з наступного року в Україні буде запроваджена нова система докторських програм, побудованих на основі західних аналогів. Тому було б також добре для докторантів мати двох наукових керівників: одного з України, іншого – з США».
Доктор Джордж Айзен зазначив, що Україна належить до пріоритетних для США, тому цілком реально започаткувати контакти з американськими університетами. Сам науковець працює зараз в університеті Солсбері (штат Меріленд) і створює Global Consulting Company, яка буде надавати послуги освіти у галузі стратегічного менеджменту, бізнес-планування тощо.
Володимир Смоланка також запросив американського науковця відвідати УжНУ у жовтні, коли університет буде святкувати 70-річчя. Обидві сторони зможуть за цей час ретельно опрацювати висловлені ідеї та підготувати документи з конкретними пропозиціями для співпраці, йдеться на офіційному сайті УжНУ.