01 липня 2006 року об 10 годині до Держуправління від диспетчера Закарпатського обласного виробничого управління по меліорації та водному господарству (далі – Облводгосп) надійшло повідомлення про масову загибель риби (в основному щуки) у вищезазначених меліоративних каналах (каналізованому руслі Чаронда-Латориця та Нижнє-Сернянському каналі). Протяжність каналів, в яких спостерігається поснула риба, складає близько 10 км, щільність загиблої риби становить від 1 до 15 особин на 1 кв.м.
На місце надзвичайної ситуації виїжджала комісія із спеціалістів Держуправління, на чолі із першим заступником начальника Держуправління, та Облводгоспу.
Про факт замору риби повідомлено голову комісії з питань надзвичайних ситуацій та техногенно-екологічної безпеки облдержадміністрації, Управління по надзвичайних ситуаціях облдержадміністрації, Головне управління МНС України в Закарпатській області для прийняття заходів щодо її ліквідації. Були надані рекомендації щодо проведення заходів по штучній аерації.
Можливою причиною загибелі риби є низький вміст розчинного кисню у воді, який, за результатами гідрохімічних аналізів проб поверхневих вод, проведених спеціалістами відділу державного аналітичного контролю природно-техногенної безпеки і моніторингу Держуправління, становить 1,54 – 2,37 мг/куб. дм, при гранично-допустимій концентрації не менше 4,0 мг/куб. дм.
Низька концентрація розчинного кисню обумовлена тим, що протягом останніх двох тижнів стояла спекотна без опадів погода. Крім того, в осушувальних каналах спостерігається низький рівень води, відсутня течія.
Держуправлінням через органи місцевої влади та по телебаченню попереджено населення про недопустимість вживання в їжу поснулої риби.
05 липня 2006р.
Теги: