Головне завдання цього мистецького дійства – духовне єднання русинів-українців Східної Словаччини й України. До слова, саме у цьому селі 24 квітня 1803 року народився Олександр Васильович Духнович – греко-католицький священик, україноруський письменник, педагог, поет, культурний діяч (помер 1865 р.). У центрі села, поряд з греко-католицькою церквою й амфітеатром, розташований Парк Олександра Духновича, де в оточенні молодих кипарисів встановлено погруддя письменника, розміщені стенди з його біографією, проілюстровано основні моменти його життя. Тому другим акцентом культурно-мистецької акції було вшанування 150-річниці з дня його смерті.
Колективи, які виходили на сцену, представляли різні регіони Східної Словаччини, де проживають русини-українці. Зокрема, народний ансамбль «Ублянка» з села Убля на чолі з головою села, депутатом словацького парламенту Надією Сірковою виконав багато пісень, які відомі по обидва боки українсько-словацького кордону. Глядачі, які вщерть заповнили того вечора глядацький зал амфітеатру села Тополя, підспівували артистам і бурхливими оваціями винагороджували усіх без винятку учасників концерту.
Далі естафету народної пісні підхопили чоловічий вокальний ансамбль «Русинські голоси» з м.Гуменне, місцеві дитячі фольклорні колективи, інші самодіяльні митці. Гарно показали себе молоді виконавці з України – ансамбль «Фатьове» з міста Мукачево, які чудово грали і співали закарпатські народні пісні.
А також добре відомий словацьким глядачам вокальний дует «Камелія» Ужгородського району у складі Мирослави Швах-Пекар та Оксани Ленарт. Почергово змінюючи на сцені словацьких виконавців, українки дарували глядачам свої пісні. Це своєрідне мистецьке змагання, в якому всі стали переможцями, принесло справжню насолоду всім його учасникам. У виконанні дуету «Камелія» прозвучали пісні «Чарівна гуцулка», «Трави», «Тобі». А закарпатські народні пісні в естрадній обробці разом з «Камелією» співали всі глядачі.
Час, проведений у селі Тополя, залишив найкращі спомини у наших серцях і збагатив духовно всіх, хто мав змогу бути присутнім на концерті.
Акція відбулася за підтримки народного депутата України Роберта Горвата та сприяння завідувача відділу міжнародних зв’язків у галузі культурно-освітньої діяльності та народної творчості Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культури Івана Тужеляка.
Делегацію із Закарпаття представляли начальник відділу культури Ужгородської райдержадміністрації Леонтій Ленарт, заступник директора Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культури Оксана Попядкуник та завідувач відділу Іван Тужеляк та помічник-консультант народного депутата Любов Оленчук.
Леонтій Ленарт, заслужений працівник культури України