Замовлення витягу здійснюється через Публічну кадастрову карту, яка розміщена на офіційному сайті Держгеокадастру та містить детальну інструкцію. Завдяки електронному сервісу можна замовити витяг на земельну ділянку, яка розташована в будь-якому регіоні Україні, а отримати його – в одному із 660 центрів надання адміністративних послуг по всій країні за вибором заявника. Єдиний документ, який при цьому необхідний це посвідчення особи.
«До цього часу замовлення та отримання витягу відбувалося лише за місцем розташування земельної ділянки. Це займало чимало часу та створювало корупційні ризики, оскільки етап подачі заяви та видачі результатів знаходився під контролем одного кадастрового реєстратора. -зазначила Наталія Больбан. - Можливість замовлення послуги онлайн скорочує процедуру оформлення до декількох хвилин та зводить до мінімуму можливість зловживань. Вартість послуги – 53 гривні».
Отримання витягу із Державного земельного кадастру про земельну ділянку – найпопулярніша послуга в сфері земельних відносин. «Щорічно в області за заявами громадян видається більше 11 тисяч витягів. З початку поточного року вже видано майже 7 тисяч витягів», - каже посадовець.
З 20 липня у Національній кадастровій системі додано нову функціональну можливість «Державна реєстрація земельної ділянки, у випадку, якщо існує повне співпадіння меж земельної ділянки з іншою земельною ділянкою». «Ця функція забезпечить вирішення питання з тими ділянками, які були помилково перенесені до Державного земельного кадастру з Державного реєстру земель. А також проблему земельних ділянок, яким до 2013 року було визначено кадастровий номер, але процес реєстрації земельної ділянки не було завершено у повному обсязі та у встановленому порядку», - поінформувала в. о. начальника головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області Наталія Больбан.
Прес-служба Закарпатської ОДА