Найпершим захистом від ультрафіолетового проміння у ведмедів є їхня «шуба». Шерсть для бурих служить терморегулятором: взимку вона обігріває, а влітку охолоджує. Весною тварини линяють, аби влітку їм було легше ходити, а на зиму в них виростає нова, щільніша «шуба», щоб обігрівати їх в люті морози.
Щоб хоч трохи сховатися від спеки ведмеді, як і люди, тіняться у холодочку. А коли вже зовсім припече - залюбки приймають водні процедури. На території реабілітаційного центру побудований басейн, у якому вони по черзі купаються. Воду в басейні працівники центру міняють кожні два дні.
Для ведмедів, які живуть у великому вольєрі, влаштовують душ, під яким вони охоче освіжаються. Особливо полюбляє водні процедури ведмідь Малиш, який невдоволено бурчить, коли йому жарко. У відповідь на ведмежий заклик, працівники реабілітаційного центру поливають бурого свіжою водою.
На літній період міняється і раціон мешканців реабілітаційного центру. Їм додають побільше овочів та часто годують кавунами. Навіть у раціон ввели «морозиво» : кидають у морозильну камеру моркву, яблука, рибу тощо, а потім заморожене дають ведмедям.
Також доглядачі стежать за тим, щоб у кормових мисках ведмедів завжди була чиста і холодна джерельна вода. В залежності від їжі, зазвичай ведмеді випивають до 10 літрів води, літом же норма збільшується вдвічі. Найбільше води п’ють після вживання риби, повідомляють в НПП "Синевир"