Побудований угорським бароном єврейського походження Адольфом Ковнером, палац жив непростим життям, його стіни пам’ятають про події історичного значення. У різні роки тут містився жупанат, угорська контррозвідка, в’язниця для політичних в’язнів.
У 50-ті роки минулого століття тут ненадовго розмістилася районна державна адміністрація, а згодом, і аж до останнього року – Мукачівська районна прокуратура. З 1970 року будівля Ковнер-каштею внесена до переліку пам'яток історії місцевого значення Закарпатської області.
Нещодавно стало відомо про те, що в історичної пам’ятки з’явився власник – придбав споруду з аукціону. Новим господарем Ковнер-каштею став Вячеслав Лукачина.
На таку несподівану новину відреагувала громадськість, у тому числі мешканці прилеглих багатоповерхівок, якими оточено будівлю палацу. Мешканці попросили нового власника пред’явити документи, які дають йому право проводити реконструкцію та будь-які інші ремонтні роботи. Адже фірма-підрядчик вже встановила на той момент будівельний вагончик на території дитячого майданчику. Новий власник палацу Ковнера документи не показав, діалог з «сусідами» закінчився тим, що мешканці багатоповерхівок виштовхали вагончик на прилеглу вулицю, де він знаходиться й досі.
На інформаційний запит редакції газети «Наша справа Закарпаття» мер міста Золтан Ленд'єл дав відповідь:
Нежитлова будівля колишнього палацу Ковнера (поштова адреса: м. Мукачево, вул. Берегівська, 62В) є забудовою з визначеними стильовими ознаками і була в 1987 році рекомендована до внесення в перелік пам’яток архітектури місцевого значення, однак рішень або розпоряджень про прийняття на державний облік даної будівлі не приймалося.
Сьогодні, 25 червня, ясність у долю Ковнер-каштея внесли депутати Мукачівської міської ради. Народні обранці прийняли рішення «Про розроблення детального плану території по вул. Берегівській,62В для проведення реконструкції нежитлової будівлі під гостьовий будинок».
Відповідно до рішення, замовник розроблення детального плану території по вул. Берегівській, 62В – виконавчий комітет Мукачівської міської ради. Клопотало про розроблення детального плану ТОВ «Білдер» – директор Вячеслав Лукачина.
Таким чином, історична споруда, яка так і не була визнана архітектурною пам’яткою на рівні міської влади Мукачева, матиме нове призначення – гостьовий будинок.
Під гостьовим будинком зазвичай розуміють особняк, розташований у сільській місцевості, заміській зоні або будь-якому іншому мальовничому місці, побудований або переобладнаний під міні-готель.