На Закарпатті - проблема із виділенням земельних ділянок для учасників АТО. Особливо - в обласному центрі. В Ужгороді практично нема вільних земель. А звернулися до міськради з заявами на отримання ділянки більше півтисячі учасників АТО.
Торік Микола потрапив у першу хвилю мобілізації, повістку принесли якраз на день народження - 7 квітня. Потім - навчання на полігоні та служба в зоні АТО. У серпні 2014 у Снєжному потрапив до полону. Був звільнений, повернувся додому.
"Як тільки приїхав із полону, написав заяву на земельну ділянку вже пройшло більше півроку і ніяких зрушень по цій справі немає. Під індивідуальне будівництво в планах будувати власну домівку. Зараз тут проживаю на зйомній квартирі", - говорить Микола Марчишак учасник бойових дій.
В ужгородській міськраді кажуть, таких як Микола, хто звернувся із заявою на отримання ділянки - більше півтисячі. Та вільних земель в місті практично немає. Оскільки межі міста не змінювалися з 78 року минулого століття, ділянок на всіх не вистачає. Вирішили навіть землю, колись зарезервовану під кладовище, віддати під індивідуальне будівництво.Поки вдалося знайти дев'яносто одну ділянку, їх виділили родинам загиблих воїнів та пораненим солдатам.
"Ми порахували 500 ділянок по 8 соток - це 400 гектарів. Так?Крім інфраструктури, крім доріг, крім тротуарів, фізично ви розумієте - 400 гектарів , на жаль, зараз нема таких площ в місті", - говорить Богдан Андріїв, т.в.о. міського голови Ужгорода.
Вільні землі вирішили шукати в Ужгородському районі та селах, які оточують обласний центр. Колишні солдати сподіваються, що чиновники зможуть домовитися і держава таки виконає свій обов'язок перед воїнами.
"Вона це має виконати, навіщо тоді було обіцяти, а якщо обіцяти і не виконати", - говорить Петро Марко, заступник Закарпатського обласного військового комісара.
Усього в області на отримання земельної ділянки звернулося дві з половиною тисячі учасників АТО і рідні, в кого загинули військові на сході України. В обладміністрації звітують: тисячу вісімсот заяв отримали позитивні відповіді і незабаром бажаючі зможуть оформити право власності на землю.
Детальніше про це - у відеосюжеті.
раб божий Юрій 2015-06-23 / 18:54:34
Лікбез для пенсіонерів міськрад України (матеріал за 5 клас) 40 гектарІв це поле розмірами 1км на 400 м.
Гектар має площу (100 м*100м.=10 000 метрів квадратних)
квадратний кілометр має площу(1000м*1000м) 1000 000 квадратних метрів або 100 гектарів(1000 000/10 000) Думаю, нашим військовим достатньо виділити під забудову хоча б 50 гектарів (бо треба ше врахувати дороги паркову зону і тд..)Думайте правітелі міст)) буде новий мікрорайон)) http://eduknigi.com/geo_view.php?id=550
Юра 2015-06-23 / 18:41:05
Да дебілоїди вони там у вас в тій МІСЬК раді як і всюди)) Нащо давати даром землю коли можна продати а грошики в карман)) Нещодавно подивився сюжет в новинах так у них ше й проблеми з математикою)) Каже шо подано 500 заяв навіть якшо дати людям участки по 8 соток то це буде 400 гектарів охєрєть для міста це багато)) Даааа, подумав я, але якшо порахувати нормально то це всього 40 гектарів Мабуть вони в школі не вчилися чи п"яні керують містом... Шоб на Україні мало було землі це нечувана нісенітниця Значить треба розширяти межі міста.. Нехай подивляться яка густота населення на кв. кілометр по Україні і приємно будуть вражені
ко? нико 2015-06-23 / 09:44:24
най андріїв розбере свої сонячні батареї та землі віддасть людям... ггг