Більшість питань стосувалися правових підвалин оголошених реформ. За який час розраховано провести територіально-адміністративну реформу, кого обиратимуть восени, та на який час.
Світоглядні принципи цікавлять сільських голів (а вони були, в левовій частці, співрозмовниками експертів) щонайменше, а саме до них нині прислухається громада, і саме вони спілкуються із нею найбільше.
Сільський голова Рахівської Костилівки Ольга Сметанюк заявила: без об'єднання із Раховом перспективи її селу немає. Сільська рада найближчим часом готова прийняти рішення про приєднання. Нинішня ситуація вимагає пошуку нових рішень, нових ресурсів, нових ідей.
Конструктиву додала Тячівщина. Міський голова нинішнього районного центру зазначив: «Ми вже прикинули, що із об'єднанням місто втрачає 4 мільйони гривень… Але ж ми отримуємо до «компанії» потужний ресурс… Я готовий вже нині підписати угоду із сільськими головами про те, що не втручатимемося у земельні питання без консультації не те, що сільського голови – сільського комітету, обраного селом. Давайте підписувати договори, угоди, визначати правила майбутнього співжиття!», - пропонує Іван Ковач.
Конкретні пропозиції викликають довіру і прагнення вчитися. На пропозицію провести такі перемовини на місцевому, і надто важливому для довіри людей, рівні, відгукнулося кілька місцевих лідерів: 4-ро сільських голів Тячівщини попросилися бути присутніми на перемовинах щодо правил наступного співіснування в одній територіальній громаді. Ця зустріч відбудеться, буквально, завтра. До слова, сільський голова Руського Поля підтвердив: ці консультації дійсно проводяться. Таким чином, села, які можуть об'єднатися в одну громаду із Тячевом, а це: Лази, Округла, Руське Поле, Тячівка - отримають у майбутньому своїх повноправних представників – старост у виконавчому комітеті об'єднання.
5 червня експерти Офісу в Закарпатті зустрічаються із представниками громад Берегівщини і Виноградівщини, повідомив Закарпаття онлайн Офіс реформ у Закарпатській області.