Про суть конфлікту та безпрецедентне судове рішення розказав Генріх Стратон , автор сорту. За його словами, позов до суду було подано ще узимку. Йшлося про визнання судом виключного права автора сорту використовувати зареєстрований торговий знак «Ківі Карпат Стратона». «Незважаючи не те, що суд затягувався, 3-4 місяці йшов судовий розгляд через неявку відповідачів ТОВ «Ківі Ленд» і його засновників, суд прийняв рішення. На сьогодні вся реклама, яка розміщена про «Ківі Карпат Стратона», всі договори, які підписуються, заборонена для використання іншим організаціям, окрім самого власника торгової марки – Генріха Стратона», - розповів селекціонер. За його словами недобросовісні підприємці вводять оману людей, продаючи саджанці під виглядом «Ківі Карпат Стратона».
Віктор Пащенко, директор ТОВ «Ківі Карпат Стратона» прокоментував ситуацію: «На сьогодні марка «Ківі Карпат Стратона» доволі «розкручена», про неї знають і в Україні і закордоном. І водночас йде значна спекуляція на цьому. Наприклад, до нас кілька місяців тому приходила податкова, яка отримала скаргу від покупця, який купив 30 саджанців (хто продав, невідомо) і жодний не прижився. Під час перевірки зробили контрольну закупку, не виникло жодних проблем. Виявилося, що покупець, який скаржився, придбав саджанці на ціною 40 грн., у той час, як у нас не дешеве, ніж 120 коштує справжній саджанець. Такі прецеденти найбільше шкоди несуть споживачам, а з другого боку страждає репутація виробника». Тому, аби припинити спекуляції, підприємство вирішило звернутися до суду. За словами Віктора Пащенка, в Ужгороді суддя вперше стикнувся з такою позовною заявою, в Україні прецедентів теж не багато. «Інтелектуальна власність не менш цінна, ніж матеріальна, в Україні тільки розпочинаються такі процеси захисту прав на інтелектуальну власність. У даному випадку повністю всі позовні вимоги суд задовільнив», - додав Віктор Пащенко..
Підприємство має диплом на торгову марку, у процесі перебуває реєстрація сорту. Це тривалий процес, бо необхідно висаджувати саджанці. Їх вже висадили на найбільш північній дослідній ділянці України НАН України (Сумська область).
Минулого року Генріх Стратон заклав на Ужгородщині першу промислову плантацію ківі. «Рослини пішил у ріст. На цій же території закінчується робота по спорудженні теплиць корисною площею 300 м.кв для отримання саджанців на осінь,- каже селекціонер. – Щоб всі, хто бажає, змогли отримати саджанці у достатній кількості». Підприємство має і пропозицію від Словаччини на закладення плантацій. Але скористатися такою можливістю Закарпаття зможе тільки після вступу України в ЄС, адже там свої вимоги для вирощування рослин.
Проблем у підприємства вистачає і після задоволення позову. 29 травня відбудеться черговий суд із ПАТ «Закарпаттяобленерго», яке відмовляється підключати на законних умовах ТОВ «Ківі Карпат Стратона» електроенергію на промисловій плантації. «Вони користуються своїм правом монополіста. А ми хочемо оплатити все по закону»,- додав Віктор Пащенко, повідомили Закарпаття онлайн в Ужгородському прес-клубі.