Працівники НПП "Синевир" набували досвіду збереження архітектурних цінностей у Чехії та Словаччині (ФОТО)

Стажування для працівників НПП "Синевир" в Чехії та Словаччині організувала некомерційна природоохоронна організація "Machaon International" в рамках проекту "Дерев’яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності", який реалізується за підтримки Європейського Союзу.

Працівники НПП "Синевир" набували досвіду збереження архітектурних цінностей у Чехії та Словаччині (ФОТО)

Участь у стажуванні «Архітектура – домінанта культурного ландшафту. Традиції та інновації» взяли директор Національного природного парку «Синевир» Микола Дербак та вісім працівників установи, співробітник Національного музею народної архітектури та побуту в Пирогові Оксана Олійник і працівник Кенозерського національного парку (Росія) Андрій Самиловський. 

Учасники стажування ознайомилися із традиціями народної архітектури в сучасному будівництві, новими технологіями будівництва енергоефективних будинків, досвідом зі збереження цінних історико-культурних і природних комплексів в теперішній час та ін. 

В рамках стажування учасники відвідали екоцентр «Сосна», де було продемонстровано яскравий приклад розвитку сільського та екологічного туризму, ознайомлено учасників із досвідом проведення фестивалів, еколого-освітніх програм та методами ведення екологічного землеробства, показано приклад будівництва із місцевих матеріалів. 

Національний парк «Словенський рай» продемонстрував українським колегам методи взаємодії парку з місцевим населенням, підприємцями та владою для розвитку інфраструктури сільського туризму в традиційному стилі. 

Одне з найяскравіших вражень учасники стажування отримали в шалаші «Країнка» біля міста Ружомберок,Словаччина. Успішний міні-цех по виготовленню сирів, магазин локальної сільськогосподарської продукції, власна ферма та ресторан, дитячий майданчик – все побудоване в традиційному стилі стало прикладом успішного ведення екобізнесу. 

Активісти ініціативної групи «MAS» у чеському місті Стражніцко завдяки інноваційним підходам змогли реставрувати старі історичні будівлі та створити таку інфраструктуру, яка приваблює численних туристів. Про свій досвід вони повідали гостям із-за кордону. 

Надзвичайно повчальним та цікавим стало відвідування села Тварожна Легота , яке за високий рівень розвитку сільського зеленого туризму отримало статус «Квітуче місто Європи». А от музей у природі «Шалаш Травічна» , який представив життя людей в Карпатах сто років тому, став яскравим прикладом того, як можна розвивати екотуризм у селі, не потребуючи значних коштів для цього.

Колеги з чеського природно-культурного заповідника «Білі Карпати» ( м. Весела над Моравою) поділилися досвідом застосування правових механізмів і форм захисту культурних ландшафтів та регулювання нового будівництва, процесом співпраці між зацікавленими сторонами. 

Традиційні для регіону дерев’яні дачі для туристів є надзвичайно популярними серед останніх. У м. Велке Карловіце учасникам програми стажування провели екскурсію у поселенні Валашські дачі, де всі будинки зведені з дерева у народному стилі. 

А от у м. Градец Кралове будівельна фірма не лише зводить будинки із дотриманням культурних традицій регіону, але й створила музей «Подорліцький скансен», де туристи детально знайомляться із умовами проживання, ремеслами та традиціями місцевості 19 ст. 

«Основна мета стажування – показати учасникам позитивні приклади того, як можна розвивати туризм у регіоні та створювати успішний екобізнес, дотримуючись традицій будівництва та зберігаючи культурний ландшафт. Тепер учасники стажування повинні розробити плани для використання отриманого досвіду в рамках реалізації даного проекту та інших наших потенційних проектів», – зазначила Світлана Белова, координатор проекту «Дерев’яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності». 

«Ми надзвичайно вдячні організаторам, а саме Світлані Беловій та Радославу Влк за вельми цікаве та повчальне для наших працівників стажування. Протягом тижня учасники проекту змогли отримати чимало цінних знань, ознайомилися із принципами розвитку екологічного туризму, який є надзвичайно перспективним на території національного парку», - зазначив директор НПП «Синевир» Микола Дербак. 

Повернувшись зі стажування, працівники НПП «Синевир» одразу приступили до виконання плану робіт, які передбачені проектом «Дерев’яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності».

НПП "Синевир"

29 квітня 2015р.

Теги: архітектура, Синевир, досвід, Чехія

НОВИНИ: Соціо

17:51
В Ужгороді обрали нову локацію для поховань військових
17:34
/ 4
Закарпаття. "Краматорські" сутінки
12:36
Екомандрівка до витоку Чорної Тиси: діти відкривали природу Карпат разом з екоклубом Фото новина
10:31
/ 3
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Віталієм Лакатошем Фото новина
10:19
/ 1
На Донеччині поліг Михайло Вінтоняк з Косівської Поляни на Рахівщині Фото новина
23:18
/ 1
На війні з Росією поліг Василь Клюс з Великих Ком'ят Виноградівської громади Фото новина
07:57
У понеділок в Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Василем Шкобою Фото новина
14:18
Відкрито реєстрацію на серпневі зміни дитячого табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді
11:03
/ 1
У Сокирниці на Хустщині попрощалися з полеглим захисником Володимиром Стецем Фото новина
09:31
Завершилася третя зміна табору "Зелені скарби Карпат": пригоди, відкриття і справжнє літнє щастя Фото новина
20:35
Після модернізації колії з кінця липня відновлюють курсування поїздів до Ужгорода
19:20
/ 1
Підтверджено загибель захисника з Берегова Валерія Ковальова Фото новина
18:59
У серпні на кілька днів буде зупинено курсування потягів між Мукачевом і Кошицями
19:53
/ 1
На Закарпатті дозволили полювання у мисливський сезон 2025-2026 років
19:49
Екоклуб у Ясінях запрошує у мандрівку до витоку Чорної Тиси
19:29
На Закарпатті через суд повернули державі понад 2,6 га землі у нацпарку "Синевир"
14:44
/ 1
У Мукачеві попрощаються з захисником Василем Богданом Фото новина
22:44
/ 2
На Рахівщині попрощаються з захисником Андрієм Легким
19:44
У таборі "Зелені скарби Карпат" стартувала третя зміна: перший день присвятили стихії води Фото новина
17:00
/ 1
Четверо закарпатців збиралися перепливати Тису, щоб потрапити в Угорщину
11:37
/ 3
На Закарпатській митниці викрили спроби незаконного ввезення товарів на сотні тисяч гривень Фото новина
16:44
/ 1
В Ужгороді провели в останню путь полеглого у війні Віктора Набожного Фото новина
23:27
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Набожним Фото новина
23:05
Виготовлено паспорт "Чорного озера" в Ужгороді
22:31
/ 3
В Ужгороді у дворі чоловіка, що незаконно проник на сусідську територію, виявили рослини конопель Фото новина
» Всі новини