Представницька міжнародна науково-практична конференція «Вплив первинної медико-санітарної допомоги на поведінкові детермінанти здоров’я населення з профілактики соціально-небезпечних та хронічних неінфекційних захворювань в умовах державної та страхової охорони здоров’я» проходила за ініціативи факультету післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Інституту сімейної медицини та за підтримки Міністерства охорони здоров'я України, ДУ «Український інститут стратегічних досліджень МОЗ України» та Бюро ВООЗ в Україні. В роботі конференції взяли участь понад 300 учасників з різних країн світу: України, Естонії, Словаччини, Німеччини та Польші.
Серед основних наукових напрямків конференції: актуальні питання впровадження обов’язкового (добровільного) медичного страхування. Запровадження нових фінансових механізмів у сфері охорони здоров’я, робота сімейного лікаря як приватного підприємця та методи фінансування ПМД (подушне фінансування, фондотримання); профілактичні програми в практиці сімейного лікаря; сучасні підходи до корекції чинників ризику розвитку хронічних неінфекційних захворювань на рівні первинної медичної допомоги; інтеграція послуг для соціально вразливих груп населення на первинному рівні медичної допомоги; амбулаторні моделі лікування ТБ та ВІЛ-інфекції із залученням ПМД: перспективи впровадження та розвитку та інші.
Науковцями та практикуючими фахівцями було представлено європейські моделі сімейної медицини, зокрема обговорено питання можливості впровадження в Україні німецької та польської моделі охорони здоров’я та медичної освіти в контексті первинної медичної допомоги населенню. Окремо розглядалися питання різних форм медичного страхування та перспектив їх впровадження в Україні, повідомляє прес-центр ОЦЗ у Закарпатській області.