«Музей історії Києва — один з основних майданчиків для сучасного мистецтва в місті,— розповіла «Хрещатику» заступник директора музею Тетяна Костенко.— Ми хотіли вшанувати пам’ять батька, народного художника України В’ячеслава Приходька, який пішов з життя 2011 року. З його роботами я ознайомилася вже давно, і мене зачарували колорит і кольори, притаманні Закарпаттю. Справу батька продовжує син Едуард, який має власний стиль. Його роботи, представлені на виставці,— з приватних колекцій».
В залі ліворуч — художній світ В’ячеслава Приходька, сповнений теплими кольорами, в якому закладена ідея упорядкованості й мудрої довершеності. Зокрема це релігійний триптих («Той, хто несе хрест», «Розп’яття, «Плач»), зображення жінок («Жінки», «Хустки»), урбаністичні пейзажі, натюрморти. Робота з серії «Гармонія» увічнює образ закарпатської жінки — Мадонни і Берегині, трудівниці і вірної подруги, ніжної коханої і до безтями люблячої матері.
В залі праворуч — картини Приходька-молодшого, зроблені в мішаній техніці: акрил, накладений на ґрунт, є підмальовком, на який наносяться фактурні фарби. Це дає змогу створити напівтони, об’єм та неповторну гру світла-тіні. Крім темпераментних барвистих композицій, є й стримані монохромні. Серед робіт вирізняється серія, присвячена коням («Удвох», «Світлий дует», «Продовження»).
«Як би архаїчно це не звучало, але основним завданням митця і досі є пошук гармонії з навколишній світом і собою, звідси й назва виставки,— зауважив «Хрещатику» Едуард Приходько.— Для мене ця виставка є дуже відповідальною, адже представляю тут роботи і свого батька, який був моїм головним вчителем в мистецтві і в житті. Що стосується моїх картин, в експозиції зібрані роботи за 2010—2012 роки. Коні для мене є символом сильної і одночасно благородної тварини. Є зображення і старого велосипеда, ліхтаря, стільця — хочу показати, що можна знайти щось особливе і в звичайних предметах, у повсякденному житті»
Коли: до 30 квітня, розклад роботи: пн з 10.00 до 16.00, вт-нд з 10.00 до 19.00
Де: Музей історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7,
тел. (044) 520-28-26 Вартість квитків до музею:
30 грн, для студентів, школярів, пенсіонерів — 15 грн.
Марія Катаєва. Фото Назара Фурика, «Хрещатик»