У збірнику розміщено основні нормативно-правові акти ЮНЕСКО (Резолюція 28-ої Генеральної конференції ЮНЕСКО (1995 р.), Концепція розвитку біосферних резерватів, Севільська стратегія для біосферних резерватів, Статутні рамки Всесвітньої мережі біосферних резерватів, Памплонські рекомендації (Севілья+5) щодо створення та функціонування транскордонних біосферних резерватів, Мадридський план дій для біосферних резерватів, Дрезденська декларація про біосферні резервати та зміни клімату тощо) та українського законодавства, що регламентують діяльність біосферних резерватів (заповідників).
Представлено статті, коментарі та номінації, які присв’ячені аналізу досвіду роботи з реалізації в Україні та за кордоном основних засад функціонування біосферних резерватів, зокрема виконання Статутних рамок про біосферні резервати, Севільської стратегії, Мадридського плану дій та Дрезденської Декларації про біосферні резервати та зміни клімату, окреслено перспективи розвитку мережі біосферних резерватів в Україні.
Публікується проект модельного закону, щодо імплементації концепції біосферних резерватів до національних законодавчих актів, що розроблений національним комітетом Франції з Програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» у 2010 році і який Міжнародна Координаційна рада Програми «Людина і біосфера» ЮНЕСКО рекомендує для впровадження урядами усіх країн де створені біосферні резервати.
У збірнику розміщено також матеріали міжнародного науково-практичного семінару «Розвиток системи біосферних резерватів в Україні», який пройшов 1-3 жовтня 2014 року на базі Ужанського національного природного парку.
В опублікованих матеріалах особливий акцент зроблено на підвищення ролі біосферних резерватів в розв’язанні проблем сталого розвитку.
Збірник праць розрахований для науковців та фахівців з охорони природи, екологічної освіти, рекреації й туризму, працівників органів влади, місцевого самоврядування та громадськості.
Видання профінансовано Проектом технічної допомоги Європейського Союзу «Додаткова підтримка Міністерства екології та природних ресурсів України у впровадженні секторальної бюджетної підтримки».
Електронна версія збірника розміщена на веб-сайті Карпатського біосферного заповідника.
Федір Гамор, для Закарпаття онлайн