В першу чергу присутні заслухали інформацію про результати проведення в області перевірок захисних споруд цивільного захисту та їх технічної інвентаризації.
«У поточному році в краї укладено 96 угод на проведення технічної інвентаризації, з них на 45 спорудах цю роботу завершено. Питання фінансування технічної інвентаризації захисних споруд комунальної власності вирішено. Загалом в області проінвентаризовано 278 споруд», - повідомив завідувач сектору організаційних заходів цивільного захисту відділу цивільного захисту Закарпатської ОДА Віктор Буришин. За його словами, на 230 спорудах проведено відповідні заходи, завдяки яким вони із категорії "Не готові" перейшли у категорію "Обмежено готові". Виготовлено проектно-кошторисну документацію для проведення капітального ремонту семи захисних споруд.
Також у краї продовжується проведення комплексних перевірок захисних споруд. Зокрема, станом на 12 березня перевірено 554 будівель, що становить 95 % від їх загальної кількості.
Проводиться відповідна робота і щодо визначення, узагальнення та формування у єдиний перелік всіх пристосованих приміщень, найпростіших укриттів, підвалів та гірничих виробіток, які можуть бути використані для укриття населення. На сьогодні визначено понад 8 тисяч таких укриттів на понад 100 тисяч осіб. На 413 об'єктах проведено роботи із приведення їх у належний стан.
Заслухавши інформацію, комісія вирішила за результатами комплексних перевірок забезпечити належне оформлення актів захисних споруд цивільної оборони. Водночас, підготувати та надати до суду матеріали щодо притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб, винних у неналежному утриманні захисних споруд цивільного захисту.
Аналізуючи ситуацію щодо стану проведення перевірок захисних споруд на території області, Михайло Рівіс, як голова регіональної комісії з питань ТЕБ та НС наголосив, що в краї ситуація покращилася. За його словами, якщо порівняти стан справ по захисним спорудам, то Прем’єр-міністр на всеукраїнському засіданні комісії місяць тому відзначив Закарпаття як область, в якій найгірші показники, і доручив привести захисні споруди до максимально можливого стану готовності. «На сьогоднішній день ми бачимо, що область має вищий від середньо-українського стан готовності захисних споруд», - констатував Михайло Михайлович.
Разом із тим існують підприємства та фізичні особи, які не допускають перевіряючи до тих захисних споруд, котрі, якимось чином, опинилися у їх приватній власності.
«Щодо таких «свідомих» громадян та директорів доручаю направити всі матеріали до прокуратури», - наголосив Михайло Рівіс.
Інформація про результати розгляду матеріалів правоохоронними органами буде надана Прем’єр-міністру – як голові комісії з питань ТЕБ та НС України.
Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА