Меркель «продіагностувала» Угорщину

На по­чат­ку лю­то­го Бу­да­пешт від­від­ала бун­дес­канц­лер Ан­ге­ла Мер­кель. Во­на на­ма­гає­ть­ся мак­си­маль­но від­но­ви­ти ні­мець­кий вплив на ма­лі та се­ред­ні кра­їни — чле­ни Єв­ро­со­юзу, осо­бли­во ті, де ви­зрі­ва­ють ан­ти­ін­тег­ра­цій­ні на­строї.

Меркель «продіагностувала» Угорщину

З такими проблемами Німеччина вже зіштовхнулася в Греції, де після приходу до влади лівих з партії «Сіріза» Афіни намагаються торгуватися щодо списання більшої частини грецьких боргів. Аналогічні проблеми визрівають в Іспанії, де популістський рух «Подемос» неухильно збільшує свою популярність під гаслами обмеження «диктату Брюсселя» та самостійної економічної політики.

За такого політичного клімату в Євросоюзі візит Ангели Меркель став своєрідною «розвідкою» настроїв угорського керівництва, яке дедалі частіше намагається дистанціюватися від солідарних рішень Європейського Союзу. Два роки тому після проведення конституційної реформи, яка обмежила самостійність угорських суддів, Будапешт був підданий гострій критиці з Брюсселя. У відповідь угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан, попри скандал з анексією Росією Криму, почав активно розвивати відносини з Кремлем. Результатом такого курсу стало підписання угоди про будівництво «Россатомом» нової атомної станції в Угорщині, реалізація проекту «Південний потік», критичне ставлення до торговельно-економічних санкцій Євросоюзу щодо Росії.

Наприкінці січня на зустрічі міністрів закордонних справ країн — членів Євросоюзу Угорщина солідаризувалася з Грецією в наполяганні віддати перевагу переговорам з Кремлем, а не санкціям. Оскільки Угорщина не входить до зони євро, Будапешт намагається виконувати роль мосту між «контрабандистами» Євросоюзу, які в обхід офіційним санкціям торгують з Росією через Білорусь, яка входить до Євразійського митного союзу. Більше того, вже анонсований на середину лютого візит до Будапешта російського президента Володимира Путіна, який залишається у своєрідному «карантині» в інших європейських столицях.

Тому бундесканцлер Ангела Меркель намагалася максимально дипломатично закликати угорського колегу Віктора Орбана до дотримання спільного курсу Євросоюзу щодо Кремля. Німеччина залишається найбільшим торговельним та інвестиційним партнером Угорщини, тому до її думки в Будапешті мусять дослуховуватися. Тим паче, що останнім часом угорська лівоцентристська опозиція, яка вісім років тому вщент програла центристам Віктора Орбана, намагається осідлати настрої соціального протесту.

Зокрема, угорський уряд під їхнім тиском був вимушений відмовитися від проекту запровадження додаткових податків на користувачів Інтернету, який намагалися реалізувати під приводом розширення бази оподаткування заради подолання фінансової кризи. Зазначена аргументація використовується урядом Віктора Орбана для обґрунтування збереження максимально тісних торговельно-економічних відносин із Росією, попри дію економічних санкцій з боку інших держав Євросоюзу. Цікаво, що Угорщина демонструє своєрідну багатовекторність у Східній Європі, намагаючись надавати гуманітарну допомогу мешканцям Донбасу та водночас вимагаючи від Києва автономії для угорців Закарпаття.

Зрозуміло, що неофіційна частина переговорів між Меркель та Орбаном не стала предметом оприлюднення, але найближчим часом стане зрозуміло, наскільки Угорщина готова бути дисциплінованим членом Євросоюзу.

Андрій Мартинов, "Демократична Україна"

07 лютого 2015р.

Теги: Меркель, Орбан, Угорщина

Коментарі

миша 2015-02-08 / 15:31:31
порошенко най учится

НОВИНИ: Політика

18:39
/ 1
У Мукачеві почали встановлювати різдвяну ялинку
22:07
/ 3
Московськоправославному блогеру з Хустщини присудили штраф за розпалювання релігійної ворожнечі
21:01
/ 11
Зеленський призначив головою Закарпатської ОВА Мирослава Білецького
19:47
/ 2
Зеленський на Закарпатті повідомив, що Україна і угорщина готують двосторонній документ
18:44
/ 9
Зеленський в Ужгороді зустрівся з представниками бізнесу
17:47
Уродженку рф, що мешкає у Сваляві, судитимуть за підтримку путіна, росії і окупації
15:02
/ 68
У Закарпатській обласній прокуратурі виявили щонайменше 13 "юних" пенсіонерів (СПИСОК)
19:47
/ 8
У затриманої на організації "ухилянтської" схеми ректорки Несух виявили російські символіку, диплом і подяку, а також угорське посвідчення особи
11:45
/ 1
Прем’єри України і Словаччини зустрічаються під Ужгородом після заяв фіцо щодо НАТО
17:15
/ 6
На позачерговій сесії Оноківської сільради депутати достроково припинили повноваження сільської голови Марії Коваль (ОФІЦІЙНО)
22:51
/ 3
Депутата-"слугу" Рахівської міськради Пруцкова затримали за організацію переправлення "ухилянтів" через кордон
21:20
/ 7
У четвер облрада планує втаємничено, через "приватну" реставрацію, забрати у волонтерів "пам'яткову" будівлю в Берегові і, ймовірно, передати під контроль Угорщини
16:32
/ 7
Поліція й СБУ прийшли з обшуками до псевдоактивіста Стахіва, що з Павловим з "Доста" кошмарив Закарпаття під час ковіду
20:50
/ 23
В Ужгороді "кримінальний" депутат від ОПЗЖ Маєрчик за підтримки колег і правоохоронців легалізовує крадіжку в громади землі на пл. Петефі
16:10
/ 6
Справу ужгородського депутата Горвата, затриманого на вимаганні хабарів за відстрочку від мобілізації, передали до суду
17:56
На Берегівщині черговій прихильниці рф, путіна і "русского міра" оголосили про підозру
18:27
/ 8
Хто гальмує перехід православних громад Моспатріархату в ПЦУ?
04:48
/ 1
Житель Берегівщини уник реального покарання за заклик відокремити Закарпаття від України
19:52
/ 9
Зеленський призначив виконувачем обов’язків голови Закарпатської ОДА Мирослава Білецького
14:00
/ 8
Зеленський звільнив Микиту з посади голови Закарпатської ОДА і призначив заступником керівника свого Офісу
14:23
/ 13
Уряд погодив звільнення Микити з посади глави Закарпатської ОВА
17:35
/ 7
Як Падяк із Духновича "націоналіста" робить
12:05
/ 1
"Оптимізація" України
20:57
/ 39
Суд визнав голову Великоберезнянської громади Кирлика "корупціонером"
20:26
/ 5
В угорщині відкрили першу повноцінну середню школу з українською мовою навчання
» Всі новини