Розпочались святкування із богослужіння у старовинній Шелестівській церкві Архангела Михаїла. Далі на святковій сцені вертепи змінювали один одного. Колядували, щедрували, віншували і діти, і дорослі. Серед колядників є як професійні, так і аматорські колективи. Колядники щорічно готують до фестивалю нові колядки, тому тут можна почути, як їх співають у різних селах та районах Закарпаття.
«Кожного року ми готуємо щось нове. Мають бути костюми, відповідна тематика і, звичайно, хочеться, щоб були цікаві колядки. Оскільки Різдво вже минуло, сьогодні співаємо більш світські колядки, щедрівки. Якщо на новий і старий новий рік вони більш церковні, то вже на Водохреща більш світські народні колядки, які на Закарпатті в кожному селі співають по-різному. Ми старались охопити все Закарпаття», – розповіла керівник Заслуженого академічного Закарпатського народного хору Наталія Петій-Потапчук.
Аби послухати автентичні українські колядки та поринути в атмосферу давнього села на фестиваль приїжджають з усього Закарпаття. Люди особливо цінують те, що свято відбувається надворі, тож можна побачити давні українські традиції, прогулятись та досхочу повеселитись.
Вікторія Сабо-Жуйко, ZIK