Захід відбувся 12 грудня у Галереї сучасного мистецтва «Арт-Кафедра».
За словами керуючого партнера галереї Лесі Корсак, вона особисто не знала художника, однак жаліє, що не встигла познайомитися з таким талановитим митцем. Карел Якубек, який народився в Ужгороді, 40 років прожив у Луцьку. Він помер 19 грудня 2008 року.
«Минулого року виповнилося б 90 років Карелу Якубеку. На жаль, у нас не вийшло організувати виставки його картин тоді, але зараз ми представили понад 100 його картин. Вони тривалий час зберігалися у приватній колекції Олега Гаврилюка. Чому саме в грудні організували виставку? Бо грудень - особливий місяць для нього: 10 грудня він народився, а - 19 помер. Тим більше йому надзвичайно гарно вдавалося відтворювати саме зимові пейзажі», - зазначила Корсак.
Колекціонер творів Якубека Олег Гаврилюк згадує художника, як людину високоосвічену, добропорядну, висококультурну. Митець володів 9-ма мовами, співав і знав напам'ять чимало арій.
Гаврилюк розповів, що познайомився з Карелом Якубеком на початку 2000-х. Його здивувало, що коли він прийшов у майстерню до художника, то побачив багато надзвичайно красивих картин.
«На початку 90-х багато художників змушені були продавати свої картини, щоб прогодувати сім'ю, а Карелу Якубеку вдалося зберегти свій художній доробок», - зауважив Гаврилюк.
Та додав, що Карел Якубек казав йому: «Можливо, я не доживу до тих часів, але мрію, щоб мої картини виставили у гарній галереї з сучасним освітленням, такій, які є у Європі».
Відвідувачі виставки, які знали художника особисто, згадували його «крутий» характер і водночас велику доброту. Чоловік любив усе живе. Біля будинку, в якому він жив, він змайстрував буди для собак, у під’їзді було чимало котів, яких він годував. У Карела Якубека був рудий беззубий кіт, якого він годував з рук. А ще художник безмежно любив птахів.
У експозиції виставки представлені пейзажі, натюрморти, полотна із зображенням Луцька та Луцького замку, портрети, жанрові та історичні картини. Як зазначають мистецтвознавці, всі твори об’єднує в одну, напрочуд цільну колекцію, висока культура малярства, витончене колористичне бачення, естетичний смак, життєстверджуюча тональність настроєвих лейтмотивів.
Довідка
Народився Карел Якубек 10 грудня 1923 року в Ужгороді Закарпатської області.
Одним із його перших учителів був талановитий художник Михайло Розенберг. Подальше мистецьке вдосконалення він набув у «Вільній академії мистецтв» міста Надьбанья (тепер Бай-Маре, Румунія), а згодом — і у Будапештській академії мистецтв.
Жанровий діапазон митця складають портрети, краєвиди, композиції. Пейзажне малярство стало ключовим у доробку майстра: гірські панорамні краєвиди, зігріті присутністю людини, передані широкою колористичною палітрою з віртуозною технікою зображення.
Карел Якубек у 1964 році переїхав до Луцька, і з того часу його життєвий та творчий шлях нерозривно пов’язаний із обласним центром Волині.
1943-1944 - навчався в художній школі Бая-Маре (Румунія).
1945-1946 - навчався в Ужгородському художньо-промисловому училищі.
1964 - член Національної спілки художників України.
6 республіканських, регіональних та міжнародних художніх виставок, зокрема:
1968 - зональна виставка, Львів, Україна.
1980 - "Виставка творів західних областей України ", Москва, Росія.
10 персональних виставок, зокрема:
1980 - "Виставка творів художників західних областей України", Москва, Росія.
1969 - виставка волинських художників, Люблін, Польща.
1999 - Луцьк.
2003 - Луцьк, до 80-річчя художника.
2006 - Київ.
Помер 2008 року у Луцьку.
Заслужений художник України.
Лауреат Волинської мистецької премії імені Йова Кондзелевича.
Волинь Post