У цьому контексті в Закарпатському музеї архітектури та побуту вже провели реконструкції народних строїв та фотосесію, «головними героями» якої стали студенти 3 та 4 курсів історичного факультету Ужгородського національного університету.
Для реконструкції та фотографування були відібрані 16 одягових комплексів (тобто 32 автентичні костюми), які представляли як усі адміністративні райони краю, так і всі етнографічні групи українців Закарпаття, а також одягові традиції угорців та румунів області. За невеличкий проміжок часу сучасна молодь «перевтілилася», вдало ввійшовши у роль гуцулів, бойків, лемків та долинян.
Професійний фотограф Ярослав Макар фотографував студентів попарно, адже на кожній листівці буде розміщене зображення із парою в народному одязі.
Отримані світлини було опрацьовано, відібрано найкращі серед них та передано до видавництва для створення макету. Наразі проводиться фотографування вишивок та розробка схем, які будуть міститися на звороті листівки.
Кожен комплект буде поміщений в упаковку, на якій буде надруковано вступне слово та коротку інформацію про листівки та одяг з вишивкою. Комплект складатиметься із 16 листівок, на кожній з яких буде поміщена художня фотографія пари (дівчина та хлопець) в традиційному строї, який був характерний для всіх районів краю та національних меншин (угорців та румунів), які проживають на Закарпатті.
Поява такої ідеї була спричинена тим, що в контексті останніх подій в Україні відбулося значне піднесення патріотичного духу та необхідність українців самоідентифікувати себе та показати свою приналежність до української нації. Однак дуже часто на сорочках, шкарпетках, сумках можна побачити орнаменти, які зовсім не притаманні українцям, а самі вироби на яких виконана вишивка, виготовлені навіть не в Україні, а за її межами.
Саме тому, ідея видання листівок з одного боку рекламуватиме музей та його колекцію народного вбрання, а з іншого боку – спонукатиме населення вишивати автентичні закарпатські візерунки які є складовою загальноукраїнської вишивальницької культури, натомість витіснивши з вжитку завезений з-за кордону кітч.
Ідея реалізовується в межах проекту "ProMuseum" за підтримки Міжнародного фонду "Відродження", МБФ "Україна 3000" та ГО "Український центр розвитку музейної справи".