Як фізичні особи (населення), так і підприємства часто вдаються до різного роду сумнівного способу заощадження електричної енергії. Так, штрафні санкції для населення можуть сягнути й 50 тисяч гривень, а для юридичних навіть до 1 мільйона гривень.
З настанням осінніх холодів чимало закарпатців, котрі обігрівають помешкання за допомогою електроенергії, вдаються до сумнівних методів її економії – крадіжок. Фактів з кожним днем стає все більше й більше. Якщо влітку впродовж місяця виявляли 200-250 таких випадків, то тепер, в осінньо-зимовий період, ця кількість зростає до 500-600 випадків, а то й більше.
Зараз, наприклад, найпоширенішим способом серед споживачів є вплив на роботу приладів обліку неодимових магнітів.
Інший поширений метод, яким часто користуються жителі багатоквартирних будинків – використання електроенергії, наприклад, через приєднання до приладу обліку сусіда. Наприклад, це може бути підключення до електричної розетки сусіда за стінкою або до його автомата в електрощитку.
При виявленні крадіжок спеціалістами ПАТ «Закарпаттяобленерго» наслідком для споживача-порушника є нарахування йому штрафу.
За матеріалами Прес-служба ПАТ «Закарпаттяобленерго»
електрожопа 2014-11-29 / 21:36:53
Знаючи "порядність" працівників ПАТ «Закарпаттяобленерго» у виявленні "злісних" порушників ПКЕН (доводилось бачити саморобні Акти і навмисно зірвані пломби) не тяжко прогнозувати, який резонанс у суспільстві можуть викликати штрафи у розмірі 50 000 грн. Коли вже врешті-решт ми почнемо позбуватися цих електромонополій? Де компанії-конкуренти?
Копча 2014-11-28 / 15:36:50
Закономірне підняття штрафів, адже основний акціонер Закарпаття обленерго путінський холуй Бабаков який через російсько-чеський банк кредитує французську нацистку Ле Пен а гроші ж треба відкись брати у світлі стрімкого падіння російської економіки у прірву. Таким чином опосередковано верховинський бідар кредитує пунінську політику але ж кого це хвилює в українській владі.