Винороб каже, через ситуацію в Криму на Закарпаття в рамках винного туризму приїздить все більше гостей, при чому з різних областей України: «люди їдуть в термальні води, а заодно заходять і до нас. Туристам зі східної України переважно смакує вино солодке, гості з західних областей надають перевагу білим та менш солодким винам».
А от Ірина Бортек із мукачівського Завидова спеціалізується не тільки на класичних винах, а й на особливих купажних. Одне з них із акації. Секрети виготовлення родина пані Ірина не розкриває, рецепт свого часу жінка вичитала з бабусиних книг. Чоловік Тиберій Бортек каже: уся справа в цвітінні акації – треба знати коли її збирати та як настоювати.
Саме таке вино з додаванням смородини, малини чи інших трав і ягід уже придбав Роман зі Львова. Молодий чоловік приїздить до Ужгорода на фестивалі спеціально, щоб купити закарпатського вина: «у магазинах ви такого не купите. Вино дуже файно смакує. Спеціально з друзями двічі-тричі на рік приїжджаємо на Закарпаття, щоб купити вашого вина».
Молоде вино цьогорічного врожаю (яке у Франції й називають божоле) на ужгородському фестивалі також є, утім винороби та гості винних фестів Закарпаття надають перевагу вже вистояним, із минулих урожаїв.
Божоле переважно має 5-6 градусів алкоголю, вистояне 10 і більше.
Ціни на вино цьогоріч трохи зросли, на окремі вина й на 30%. Можна придбати літр вина за 20 гривень у пластмасовій пляшці, або ж за 40-60 гривень у скляній тарі об’ємом 0,75. Одним словом, на всяк смак і гаманець.
Свято молодого вина «Божоле» триватиме протягом двох днів, 15-16 листопада, у винних підвалах Ужгорода.
А біля підвалів діє ярмарок різноманітних товарів. Тут можна придбати сири, мед, сувеніри, одяг чи пригоститися шашликом або ж боґрачем.