Далі відкрили виставкову залу, де представили картини, скульптури та інші твори митця, які надали берегівчани та учениця Ганни Горват Єва Фінта. Музей робіт Ганни Горват працюватиме до 15 грудня і чекає на відвідувачів у будні з 10 до 15 години за к.ч.
А на центральному цвинтарі бажаючі поставили вінки біля оновленої могили, де похована художниця і її батьки. На могилі закарпатський скульптор Петер Матл відтворив мармурову копію барельєфу, де зображений батько Ганни Горват. Задум реалізувався завдяки благодійним коштам, які зібрали на двох мистецьких аукціонах.
Довідка
Ганна Андріївна Горват народилася у Берегові 5 листопада 1924 року в сім’ї залізничника. Закінчивши в 1944 році Берегівську гімназію, вона працювала на залізничній станції, а з 1946 року – в кахельному цеху цегельно-черепничного заводу. Саме тут зустрілася вона вперше з майбутніми героями своїх творів – робітниками-цегельниками. На цьому підприємстві зріднилася вона й з основним матеріалом її творчості – глиною.
Вперше Г. А. Горват взяла участь у виставці самодіяльних художників району в 1958 році. Дебют її був вдалим. Керамічні композиції, присвячені трударям нашого краю, привернули увагу не тільки відвідувачів, але й спеціалістів. Вони вражали глибокою реальністю, високою емоційністю, виразністю, правдивістю! З того часу Г. А. Горват є незмінною учасницею не тільки районних, але й обласних, республіканських, багатьох зарубіжних виставок.
З 1963 року вона член Спілки художників України. Найбільш характерною рисою її творчості є багатогранність, жанрова різноманітність. В різні періоди свого шляху вона захоплювалася графікою, карбуванням, скульптурою, медальєрством. Успішео випробувала вона свої сили і в монументальному та декоративно-прикладному мистецтві.
Г. А. Горват – учасниця багатьох зарубіжних виставок ФІДЕМ-у. Її твори експонувалися у Варшаві, Будапешті, Берліні, Бухаресті, в Кошице, Ніредьхазі.
На Всесоюзній виставці медальєрного мистецтва у Москві вона нагороджена срібною медалью.
Головним у творчості Г. А. Горват є любов до рідного краю, до рядових робітників, селян, своїх земляків, постійні пошуки нових форм відображення дійсності, сміливі есперименти, вічне стремління до нового.
Г. А. Горват брала участь в декоративному оздобленні клубу геологів в Берегові, Будинку культури в Чомі, санаторіїв “Дубриничі”, “Карпати”, “Сонячне Закарпаття” та інших.
Про творчий час художниці писали більш 300 статей в т. ч. журнали “Вітчизна”, “Творчество”, “Декоративное искусство”, “Мистецтво”, “Мювесет”, багато інших газет. Київська студія документальних фільмів випустила про її творчість картину “Пошуки”.
Її руками виготовлено більше 13.000 скульптур і медалей, значна кількість з яких стали відомими не тільки в Україні, а і в багатьох зарубіжних країнах. Особливо відома її скульптура “Вселюжі”.