Як повідомило командування 37-го Сентешського технічного батальйону ім. ІІ Ференца Ракоці Угорської Армії, навчання організовано Збройними силами Угорщини в містах Гоудмезеувашаргей та Сентеш.
За інформацією командувача сентешського батальйону Йожефа Ньєрша, навчання, підкріплені системою комп'ютерного моделювання, мали на меті відпрацювати форми міжнародної взаємодії підрозділів інженерно-технічного батальйону чотирьох країн з урахуванням минулорічного досвіду боротьби з повінню на р. Тиса. Учасники командно-штабних навчань "Світла лавина-2007" у Гомезеувашаргелі опрацьовували спільні дії в умовах операцій із захисту від повені, а в Сентеші відбувся фаховий семінар підрозділів. На одному з відрізків Тиси угорським підрозділом, оснащеному гелікоптерами MI24 і MI8 та іншою військовою технікою, учасникам навчань із сусідніх країн продемонстровано сучасні способи оперативного спорудження штучних дамб і зміцнення захисних споруд, а також прийоми порятунку людей, що опинилися під загрозою повені. Міжнародні командно-штабні навчання "Світла лавина" спільного українсько-румунсько-словацько-угорського батальйону "Тиса" відбуваються почергово щороку на території однієї із сусідніх країн. У 2003 році вони пройшли в Угорщині, у 2004 - в Румунії, у 2005 - у Словаччині, у 2006 - в Україні, а цього разу - знову в Угорщині.
Завданням створеного у 2002 році відповідною міжурядовою угодою багатонаціонального батальйону "Тиса" є оперативне реагування військових сусідніх держав на можливі повені, а також професійна боротьба з наслідками стихійних лих, які постійно загрожують країнам Карпатського регіону.